Pristatyta jaunųjų turistų kelionių fotografijų paroda „Keliaujantys po saule Lietuvos”

Pristatyta jaunųjų turistų kelionių fotografijų paroda „Keliaujantys po saule Lietuvos"2015 m. balandžio 24 d., Ingrida Zakaraitė

Šilutės jaunimo informavimo taškas, artėjant vasarai ir galvojant kaip ją įdomiai ir įsimintinai praleisti, pakvietė vietos jaunimą į fotografijos parodą „Keliaujantys po saule Lietuvos” ir susipažinti su jaunųjų turistų ir keliautojų būrio „Vedlys” veikla. Parodoje eksponuojamos akimirkos iš kelionių po gražiausias Lietuvos vietas visais metų laikais.

Pasak atvykusios į pristatymą vienos iš parodos autorių Saulės Želnytės, fotografijomis norėta atskleisti mūsų krašto grožį ir subtilų žmogaus virsmo pajautimą nelengvoje kelionėje. Pristatyta jaunųjų turistų kelionių fotografijų paroda „Keliaujantys po saule Lietuvos"Kartu atvykęs būrio vadas Vydas Verbilis išsamiai pasakojo apie būrio veiklą ir jaunimo laisvalaikį. Be žygių įvairiuose Lietuvos kampeliuose, būrys organizuoja stovyklas ir tokiais būdais padeda jaunimui formuoti fizinius, protinius, dvasinius gebėjimus, ugdo patriotiškumą, pilietiškumą, suteikia galimybę jaunai asmenybei suprasti žmogaus keliavimo ir buvimo gamtoje naudą, prasmę ir svarbą.
Prisijungti prie būrio gali bet kuris norintis, ne jaunesnis kaip dvylikos metų, moksleivis. Vienas iš paskutinių žygių, sujungęs jaunimą iš skirtingų šalies vietų, vyko Pamario krašte per moksleivių pavasario atostogas. Penkių dienų kelionėje buvo nužygiuota apie 140 km aplink marias, nakvota mokyklose, per marias iš Nidos į Minijos kaimą keltasi laiveliu. Gausus būrys žygeivių, kelionės pradžioje visiškai nepažįstamų, paskutinius kilometrus nuėjo susikabinę rankomis ir nekantriai laukdami kitų žygių.

Spausdinti
Facebook komentarai