Naumiestiškiams pristatyta nauja Editos Barauskienės knyga

Naumiestiškiams pristatyta nauja Editos Barauskienės knyga2015 m. balandžio 30 d., Šilutės Fridriko Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialo informacija

Balandžio 24 dieną Šilutės Fridriko Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale vyko Klaipėdos krašto rašytojos, kraštotyrininkės Editos Barauskienės naujausios knygos apie Kristijoną Donelaitį ,,Tolminkiemio sodininkas” pristatymas. Renginį pradėjo Žemaičių krašto etnokultūros centro direktorius Valerijonas Krutikovas savos kūrybos daina ,,Poetas”.

Autorė trumpai papasakojo apie save, prisipažino, kad pradėjo rašyti, kaip ir Žemaitė, sulaukusi brandaus amžiaus. „Rašau apie tai, ką gerai pažįstu, esu išstudijavusi. Laikas eina, kažkas neatstatomai išnyksta, todėl norisi užfiksuoti. Knyga – tai savotiškas paminklas, kurioje išliks atmintis”, – toliau atviravo Edita Barauskienė.
Naumiestiškiams pristatyta nauja Editos Barauskienės knygaPrieš rašydama knygą apie Kristijoną Donelaitį, Edita Barauskienė išstudijavo labai daug mokslinių šaltinių, kitokios literatūros. Rašytoja stengėsi nenukrypti į fantazijos pasaulį, bet bandė pajausti to laikmečio gyvenimą, gamtą, žmonių buitį, tarpusavio santykius, o beletristinis stilius, autorės nuomone, jai leido šiek tiek daugiau atskleisti Donelaičio asmenybę, negu mokslininkams. Donelaitis buvo be galo gabus žmogus, daugiaplanė asmenybė, rašė eiles lietuvių ir vokiečių kalba, komponavo muziką, gamino barometrus, muzikos instrumentus, optinius prietaisus. Jis mokėjo net keletą kalbų, bet lietuvių kalba Donelaičiui buvo svarbiausia, o tam didelę įtaką turėjo Karaliaučiaus universitetas. Edita Barauskienė mano, kad poetas labai turėjo mylėti tą kalbą, o jo poema „Metai” yra paminklas lietuvių kalbai.
Tai ne pirma kraštotyrininkės knyga apie Mažąją Lietuvą ir šio krašto žmones. Ji jau yra parašiusi knygų apie Priekulės kraštą, istorinius romanus apie Ievą Simonaitytę, Martyną Mažvydą, Abraomą Kulvietį, baltų genčių krikštą.

 

Spausdinti
Facebook komentarai