Violetos Harvey „Tolima Artima Portugalija” Vainuto bibliotekoje

Violetos Harvey „Tolima Artima Portugalija" Vainuto bibliotekoje2015 m. gegužės 15 d., Bronė Paldauskienė

Kraštietė Violeta Harvey atvyko iš Portugalijos į tėviškę ir Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vainuto filiale pristatė savo fotografijų parodą „Tolima Artima Portugalija”, dalinosi įspūdžiais apie šalį, skambėjo fado dainos.

Violetos Harvey „Tolima Artima Portugalija" Vainuto bibliotekojeVioleta Harvey gimė ir užaugo Vainute. Nuo mažumės buvo aktyvi bibliotekos skaitytoja. Studijavo anglų kalbą ir literatūrą Rygos universitete, keletą metų dirbo anglų kalbos mokytoja Vainuto vidurinėje mokykloje, daug metų pedagoginiam darbui atidavė Klaipėdoje.
Prieš aštuonerius metus Violeta išvyko gyventi į Atlanto bangų skalaujamą Portugaliją. Pažintis su nauja šalimi, kultūra ir tradicijomis, keliavimas po miestelius ir kaimus, bendravimas su šios šalies žmonėmis paskatino ją imtis fotoaparato ir sustabdyti unikalias gyvenimo akimirkas, įspūdingiausius vaizdus.
Trumpai ir nuoširdžiai parodos autorę pristatė renginį vedusi Nijolė Stanelienė. Violeta Harvey pristatė savo fotografijų parodą, papasakojo apie patirtus įspūdžius šioje šalyje, įspūdingą gamtą, žmones. Ekrane viena po kitos keitėsi parodoje neeksponuotos fotografijos.
Violetos Harvey „Tolima Artima Portugalija" Vainuto bibliotekojeSužavėjo fado – tradicinė portugalų muzika. Tai muzika, skambanti iš sielos gelmių, suvirpinanti ir paliečianti kiekvieno žmogaus giliausius širdies kampelius. Portugalijoje sakoma, jei klausytojų akyse nepasirodo ašaros, tai fado atlikėjas yra prastas. Susirinkusieji klausėsi dainininkės Mariza atliekamų fado dainų įrašų.
Džiugu buvo matyti pilną biblioteką lankytojų. Violetą pasveikino ir jai dėkojo Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus, Vainuto gimnazijos direktorius Antanas Jonikas, bibliotekininkės, giminaičiai, draugai, buvę kolegos, bendraklasiai. Viešnia atsivežė ir portugališkų vaišių. Apžiūrinėdami parodą renginio dalyviai ragavo garsų šios šalies Porto vyną, šokoladą , saldainius, riešutus, pyragaičius ir kitus skanumynus.
Beje, šią fotografijų parodą Violeta Harvey praėjusiais metais pristatė Klaipėdos apskrities viešojoje Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje, Kauno viešojoje bibliotekoje, Vilniaus mokytojų namuose.

Violetos Harvey „Tolima Artima Portugalija" Vainuto bibliotekojeVioletos Harvey „Tolima Artima Portugalija" Vainuto bibliotekojeVioletos Harvey „Tolima Artima Portugalija" Vainuto bibliotekojeVioletos Harvey „Tolima Artima Portugalija" Vainuto bibliotekojeVioletos Harvey „Tolima Artima Portugalija" Vainuto bibliotekoje

Spausdinti
Facebook komentarai