Elektronikos ir modeliavimo mokymai bibliotekoje subūrė besidominčius šiuolaikinėmis technologijomis

Elektronikos ir modeliavimo mokymai bibliotekoje subūrė besidominčius šiuolaikinėmis technologijomis2015 m. spalio 3 d., Dalia Vasiliauskytė

Spalio 1–2 d. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko mokymai bibliotekos darbuotojams ir savanoriams „Projektavimas ir trimatis (3D) spausdinimas” bei „LEGO EV3 robotai”. Pamokas vedė lektoriai pagal VŠĮ „Robotikos mokykla” sudarytą programą. 3D objektams modeliuoti skirta programine įranga ir spausdintuvu bei „LEGO EV3 robotais” biblioteka yra aprūpinta pagal vykdomą projektą „Bendruomenės „Hub’as” bibliotekoje „Atrask savo saviraiškos kodą”.

Elektronikos ir modeliavimo mokymai bibliotekoje subūrė besidominčius šiuolaikinėmis technologijomisPirmosios dienos pradžioje bibliotekos darbuotojams bei savanoriams, moksleiviams iš Šilutės pirmosios gimnazijos, Šilutės Vydūno gimnazijos bei Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos pirmą kartą pristatytas naujas 3D spausdintuvas „Ultimaker 2″ bei minėtu spausdintuvu atspausdinti objektai, pademonstruotos spausdintuvo galimybės, paaiškinta, kuo šis spausdintuvas skiriasi nuo paprasto spausdintuvo ir pan. Vėliau lektoriai susirinkusiuosius supažindino su projektavimo įrankių tipais ir skirtumais, projektavimo svarba, kaip tikslaus idėjos materializavimo forma. Užsiėmimo metu dalyviai patys kūrė specialia programa „Solidwork” modelius-suvenyrus, susipažino su gamybos parametrais, vėlesniu gaminio apdorojimu, šlifavimu, dažymu ir kt. Sukurtos suvenyrinės figūros buvo atspausdintos naujuoju spausdintuvu ir dalyviai galėjo savo kūrinius parsinešti namo.
Elektronikos ir modeliavimo mokymai bibliotekoje subūrė besidominčius šiuolaikinėmis technologijomisAntrąja dieną mokintasi naudotis „LEGO EV3 robotais”. Iš pradžių susipažinta su roboto sandara, konstravimo ir programavimo pradmenimis, programavimo bei priedėlių galimybėmis, LEGO roboto panaudojimu automatizuojant protingo namo imitaciją. Įgytas žinias bibliotekininkai ir moksleiviai turėjo pritaikyti praktiškai sukonstruodami robotus, kurie turėjo judėti, reaguoti į aplinką ir kovoti vienas prieš kitą. Dienos pabaigoje vyko sumo varžybos, kurių metu robotai varžėsi dėl stipriausiojo titulo. Robotukai – puiki priemonė sujungti įvairias mokslo kryptis: inžineriją, fiziką, matematiką, informatiką.
Apmokyti Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojai, talkinant savanoriams, vykdys šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis paremtą edukacinę veiklą bibliotekoje veiksiančiame bendruomenės „Hub’e” „Atrask savo saviraiškos kodą”. Kiekviena savaitės diena, nuo pirmadienio iki penktadienio, bus užpildytos skirtingomis neformalaus ugdymo veiklomis, pasitelkiant įsigytą naują įrangą: 3D skenavimo ir spausdinimo, elektronikos, konstravimo įrenginius, interaktyvią lentą, užsienio kalbos mokymosi programą, balsavimo įrangą.
Visus norinčius išmokti naudotis minėta modernia įranga kviečiame užsukti į Šilutės F, Bajoraičio viešąją biblioteką (Tilžės g. 10). Prisijunkite!
Elektronikos ir modeliavimo mokymai bibliotekoje subūrė besidominčius šiuolaikinėmis technologijomisElektronikos ir modeliavimo mokymai bibliotekoje subūrė besidominčius šiuolaikinėmis technologijomisElektronikos ir modeliavimo mokymai bibliotekoje subūrė besidominčius šiuolaikinėmis technologijomisElektronikos ir modeliavimo mokymai bibliotekoje subūrė besidominčius šiuolaikinėmis technologijomis

Spausdinti
Facebook komentarai