Mokomės saugiai pažinti virtualią erdvę

Mokomės saugiai pažinti virtualią erdvę2015 m. spalio 22 d., Virginija Degutienė

Informacinės technologijos yra šiuolaikinė mūsų gyvenimo dalis ir jos ženkliai pagerino gyvenimo kokybę. Jų reikšmė kasdieniniame gyvenime tik stiprės. Vaikai prie kompiuterių prisėda kone kasdien, todėl turi mokėti ir saugiai naudotis informacinėmis technologijomis.
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Miesto filialo bibliotekininkės pakvietė Šilutės Žibų pradinės mokyklos 3 klasės moksleivius į informacinius užsiėmimus „Kompiuteris – mano patarėjas ir pagalbininkas”.

Bibliotekininkė Birutė Lukavičienė moksleiviams papasakojo ne tik apie kompiuterio naudą, bet ir žalą. Dauguma vaikų sutiko, kad kompiuteris yra ne tik pramoga ar laisvo laiko praleidimo būdas, bet tuo pačiu ir mokomoji priemonė. Daug kompiuterio programų sukurta tam, kad padėtų ugdyti vaikų matematinius, loginio mąstymo, kalbos įgūdžius. Mokytojos Rasa Jankauskienė ir Daiva Šarlauskienė akcentavo, kad vaikams vis daugiau pateikia namų užduočių, kurioms atlikti reikia kompiuterinių technologijų.
Bibliotekininkė pademonstravo moksleiviams, kaip paprastai ir greitai galima susirasti reikiamą informaciją internetu, supažindino su socialiniais tinklais, piešimo programėle „Paint”. Vaikai piešė naudodamiesi bibliotekoje esančiais kompiuteriais. Su vaikais diskutuota, kokią žalą galima patirti naudojantis kompiuteriu, kalbėta apie internetines patyčias, asmens duomenų saugą, sveikatą. Renginio metu vaikai uždavė daug klausimų, ypač jiems parūpo, kaip iš kompiuterio „išgaudomi” virusai. Aktyviausi dalyviai paskatinti saldžiais prizais ir pavaišinti rudens gėrybėmis.
Vertėtų nepamiršti, kad kompiuterinės technologijos yra tik lavinimo papildas, bet nepakeičia knygos, muzikos, žaidimų lauke, sporto, gyvo bendravimo su draugais ir tėveliais.

 

Spausdinti
Facebook komentarai