Linksmai ir įdomiai apie knygas

Linksmai ir įdomiai apie knygas2015 m. lapkričio 5 d., Virginija Degutienė

Jau daugelį metų Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Miesto filialą ir lopšelį-darželį „Žibutė” sieja gražus ir prasmingas bendradarbiavimas. Mažieji šilutiškiai yra dažni bibliotekos lankytojai ir edukacinių renginių dalyviai. Čia įvyksta pirmoji pažintis su biblioteka ir joje esančiais knygų lobiais.

Tam, kad vaikams būtų įdomiau, bibliotekininkės ne tik pačios skaito knygas, bet vaidybinėms improvizacijoms naudoja ir vaidybines lėles. Taip vaikai skatinami domėtis knygomis, aktyviai klausytis, kūrybiškai bendrauti, aktyviai įsijungti į skaitymo procesą. Vaikai patys tampa aktoriais ir mokosi improvizacijos meno.
Mažieji šilutiškiai renginiuose gali reikšti savo emocijas skaitydami knygas, piešdami, spalvindami bibliotekininkių spausdintus piešinius įvairių pasakų motyvais. Tokio pobūdžio edukacinės valandėlės – tai teatralizuoti garsiniai skaitymai, o lėlės yra raktas į vaiko širdį. Renginių ciklas „ Skaitome drauge” tęsiasi visus metus. Kas mėnesį vaikai kviečiami į vis kitokio pobūdžio renginį. Bibliotekos lankytojai klausėsi Aldonos Liobytės knygos „Tėveli, būk mažas” ištraukos, susipažino su Hanso Kristijano Anderseno „Gražiausiomis pasakomis”, lietuvių liaudies pasakomis „Vilkas ir septyni ožiukai”, „Katinėlis ir gaidelis”, Vytauto V. Landsbergio pasaka „Kaip Pelytė Zita pasaulį išgelbėjo” ir kt. Tokiu būdu biblioteka įgyvendina vieną pagrindinių savo tikslų – skatinti skaitymą. Knygų skaitymas vaikų gyvenime turėtų užimti tiek pat vietos kaip ir žaidimai. Literatūra praturtina vaiko dvasinį pasaulį, verčia pasinerti į nuotykius, įvairias istorijas, teikia gausybę informacijos.
Linksmai ir įdomiai apie knygasLinksmai ir įdomiai apie knygas

Spausdinti
Facebook komentarai