Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo įkurtuvių šventė

DSCF70962015 m. lapkričio 19 d., Vaida Nausėdaitė

Biblioteka – knygų namai, tačiau joje turi būti gausu ne tik knygų, bet ir skaitytojų. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialas trejus metus glaudėsi mažose patalpose, todėl lapkričio 12 dieną į atnaujintas patalpas Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkciame centre sukviesti svečiai ir skaitytojai džiaugėsi erdvia ir šviesia biblioteka.

Kintuose biblioteka veikia jau nuo 1949 m. Beveik visą šį laiką ji buvo įsikūrusi buvusiuose Kintų kultūros namuose, antrame aukšte. Rekonstravus pastatą, buvę kultūros namai tapo Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkciu centru, kurio pirmajame aukšte (buvusioje kino salėje) ir įsikūrė biblioteka. Praėjusią savaitę įvyko oficialus atidarymas. Į šią šventę sugužėjo būrys svečių nešini dovanomis: Šilutės rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė, Kintų seniūnas Antanas Kližentis, Kintų bendruomenės pirmininkė Sigita Kasparavičienė, Kintų Vydūno kultūros centro, Kintų pagrindinės mokyklos, Atviros jaunimo erdvės atstovai, verslininkas Rimgaudas Višinskas, žinoma, ir kolegės bibliotekininkės, bibliotekos skaitytojai ir lankytojai. Kintų parapijos Romos katalikų bažnyčios kunigas Vytautas Tamašauskas šventino patalpas.
Oficialioje dalyje pristatyta Kintų filialo istorija, dabartiniai tikslai ir veikla. Pagrindinis bibliotekos tikslas – siekti, kad kiekvienas užėjęs į biblioteką rastų tai, ko ieško, kad turiningai praleistų laisvalaikį, sužinotų, išmoktų kažką naujo. Tad bibliotekos veikla pritaikyta įvairiems skaitytojų poreikiams. Iškilmingiausia šventės dalis – simbolinis juostelės perkirpimas. Garbė oficialiai atidaryti Kintų filialą atiteko Kintų seniūnui, bendruomenės pirmininkei, Kintų pagrindinės mokyklos direktorei bei aktyviam Lietuvos moksleivių sąjungos nariui, maksimalistui Vyteniui Papieviui.
Antroji šventės dalis – literatūrinis susitikimas „Kūrybos ir poezijos paletė”. Jame dalyvavo svečiai iš Kauno: Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos pirmininkas, mėnraščio ,,Gintaro gimtinė” redaktorius, Poezijos ir kitų menų mėgėjų asociacijos „Branduma” Garbės Prezidentas Vladas Buragas su žmona poete Dalia Milukaite-Buragiene, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos pirmininko pavaduotojas, rašytojas Vytautas Šiaudytis. Kartu su jais atvyko muzikos mokytoja, dainininkė Salomėja Ruzgienė, profesorius, habilituotas medicinos mokslų daktaras, Klaipėdos universiteto Medicinos edukacijos katedros vedėjas, Tarptautinių Vydūno konferencijų pradininkas Algimantas Kirkutis bei metafizikos mokslų daktaras, Poezijos ir kitų menų mėgėjų asociacijos „Branduma” narys, poetas Vilimantas Zablockis. Susitikimo metu muzikavo Šilutės meno mokyklos Kintų muzikos skyriaus mokiniai Justė, Ema, Ąžuolas, Vytenis, Odeta ir Jolita (mokytoja Asta Rupšauskienė). Svečiai dalijosi savo kūryba, skambėjo naujos ir girdėtos dainos, nuostabūs fortepijono garsai. Susitikimo dalyviai pirmąkart viešėjo Kintuose, džiaugėsi čia tvyrančiu draugiškumu, bendruomeniškumu ir net jaučiama Vydūno dvasia.
Gražiausias šventės akimirkas fiksavo operatorius Vaidas ir jo padėjėja Natalija, mat ateityje planuojama sukurti vaizdo filmą apie Kintų filialo įkurtuves. Organizuoti šventę padėjo daugybė žmonių, tad Kintų filialo bibliotekininkės nuoširdžiai dėkoja jiems už pagalbą, patarimus ir idėjas.

DSCF7090

DSCF7096

DSCF7111

DSCF7139

 

Spausdinti
Facebook komentarai