Šilutiškių bibliotekininkų leidybinė veikla – nacionalinėje mokslinėje konferencijoje

Šilutiškių bibliotekininkų leidybinė veikla – nacionalinėje mokslinėje konferencijoje2015 m. gruodžio 7 d., Virginija Veiverienė

Birštone įvykusioje nacionalinėje mokslinėje konferencijoje „Vaclovo Biržiškos skaitymai 2015″ pristatyta Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos leidybinė veikla ir svarbiausi leidiniai, skirti Mažosios Lietuvos kultūros ir istorijos paveldo aktualinimui.

Konferenciją organizavo Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Bibliotekininkystės ir informacijos mokslų institutas, Lietuvos bibliotekininkų draugija ir Birštono viešoji biblioteka. Pamario biblioteką joje atstovavo Informacijos skyriaus ir Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus vyr. bibliotekininkės Sandra Jablonskienė ir Virginija Veiverienė.
Šių metų konferencija buvo skirta dalyvavimui, kintantiems bibliotekininkų vaidmenims ir bibliotekų funkcijoms, socialinių tinklų ir bendruomenių įtakai kultūros ir mokslo komunikacijoje, kurioje itin svarbią vietą užima biblioteka – viešojo sektoriaus įstaiga, kultūros ir mokslo židinys, kultūrinės ir socialinės atminties saugojimo ir sklaidos vieta. Dvidešimt konferencijos pranešėjų dalijosi mintimis ir įžvalgomis apie bibliotekų vaidmenų ir funkcijų kaitą, naujas bibliotekininkystės mokslo ir praktinės veiklos iniciatyvas. Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos leidybinio darbo patirties atsklaida pranešime „Mažosios Lietuvos vaizdinys Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos leidybiniame repertuare” sudomino susirinkusią auditoriją, sulaukta klausimų ir į juos atsakyta.

 

Spausdinti
Facebook komentarai