„Knygų Kalėdų“ karavanas nuvyko į Saugas

IMG 45372015 m. gruodžio 8 d., Laima Putruvienė

Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva rengiama akcija „Knygų Kalėdos” keliauja po Lietuvą. Penktoji akcija prasidėjo lapkričio 16 d. ir tęsis iki sausio 6 d. „Knygų Kalėdos” kviečia dovanoti naujų knygų šalies bibliotekų jauniesiems skaitytojams, surengti knygų skaitymus ar kitokius renginius vaikams globos namuose, šeimynose.

„Tegul knyga sujungia visą Lietuvą ir paskatina bendrauti”, – kviečia Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Šilutės rajono savivaldybės vadovai, politikai, verslininkai, įstaigų vadovai, jaunimas, savanoriai – visi geros valios žmonės kviečiami aktyviai dalyvauti „Knygų Kalėdų” akcijoje ir dovanoti knygas Pamario krašto bibliotekoms. Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, remdama gražią iniciatyvą, parengė programą „Keturi keliaujančio Knygų Kalėdų karavano „Prakalbink Kalėdas” maršrutai”. Į rajono seniūnijų bendruomenes, bibliotekos filialus, įsikūrusius kaimuose, nusidriekė maršrutai: „Žodžio žvaigždynas”, „Kalėdų dirbtuvės”, „Knygų gidas”, „Etnografinių regionų metus išlydint”.
Keliaujančio „Knygų Kalėdų” karavano „Prakalbink Kalėdas” maršrutas „Knygų gidas” atkeliavo į Saugų vaikų globos namus. Šilutės bibliotekininkų autobusiukas su Knygų Kalėdų logotipais traukė saugiškių dėmesį. Karavano vedliai bibliotekininkai pakvietė Saugų vaikų globos namų vaikus dalyvauti smagiose žinių žaidynėse – norinčiųjų netrūko.
Žinių žaidynes organizavo pasakų personažai: Sniego karalienė (Dalia Vasiliauskytė), Gerosios fėjos (Ignė Zarambaitė ir Šarūnė Gerulytė), Nykštukai (Vita Gerulienė ir Donatas Dobilinskas). Sniego karalienei pamojus stebuklinga lazdele, bemat už 5 stalų susėdo išmaniausi komandų „Raganos”, „Nykštukai”, „Pepės”, „Drambliai”, „Piratai” nariai. Sniego karalienė supažindino su žaidynių taisyklėmis, ir buvo paskelbtas pirmasis turas. Reikėjo atsakyti į 10 klausimų, susijusių su knyga. Komandos turėjo tik vieną minutę pamąstyti ir pasitarti. Iš didžiulių pasakiškų kibirėlių krimsdami kukurūzų spragėsius komandų dalyviai atsakinėjo į klastingus klausimus.
Antrasis turas pakvietė prisiminti TV žaidimą TAIP ir NE. Komandų nariai galėjo užduoti klausimus ir taip išsiaiškinti, kas paslėpta po baltu gaubtu. Šioje rungtyje geriausiai sekėsi „Piratų” komandai. Piratai greičiausiai išsiaiškino, kad po gaubtu buvo obuolys iš pasakos „Snieguolė ir septyni nykštukai”.
Emocingai sutiktas trečiasis turas – muzikinis. Komandų dalyviai demonstravo puikias muzikines žinias.
„Neįtikėtina. Jūs visi parodėte puikias žinias. Žaidynių čempionai – „Piratai”, tačiau laimėtojai esate visi, komandų balai skiriasi tik vienu kitu balu”, – paskelbė Sniego karalienė. Nugalėtojams įteiktas pasakiškas prizas. Nenuliūdo ir kiti žaidynių dalyviai, pelnę saldžių dovanų.
Žaidynių dalyvius pasveikino Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Audronė Barauskienė, pasidžiaugusi vaikų smalsumu ir žiniomis. A. Barauskienė perdavė mero palinkėjimus ir dovanas – fotografijų albumą bei 2016 metų kalendorių. Glėbį knygų saugiškiams padovanojo F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai.

 

Daugiau renginio nuotraukų

Spausdinti
Facebook komentarai