Advento vidudienis Vainute

Advento vidudienis Vainute2015 m. gruodžio 16 d., Bronė Paldauskienė

Advento vidudienį maršrutu „Žodžio žvaigždynas” į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vainuto filialą atkeliavo „Knygų Kalėdos”. Tautodailininkė ir literatė Teresė Leciūtė-Lorenčienė pristatė savo karpinių parodą ir knygą „Iš kartos į kartą”.

Advento vidudienis VainuteKarpinių meistrės Teresės Lorenčienės darbuose vyrauja gamtos grožis, išlikę močiutės pasakojimų vaizdai. Autorės darbai eksponuoti parodose Airijoje, Vokietijoje.
Tautodailininkė prieš renginį bibliotekai padovanojo 30 karpytų snaigių, jomis papuošti langai. Pristatydama parodą ji pasakojo, kaip vyksta darbo procesas, kuriuo metu mėgaujasi kūryba, kaip tai padeda pailsėti ir gauti gerų emocijų.
Renginio dalyviai labai šiltai ir dėmesingai priėmė naująją autorės knygą „Iš kartos į kartą”, kurioje žemaičių dūnininkų tarme ir bendrine lietuvių kalba užrašyti mūsų krašto pasakojimai bei padavimai. Teresė Lorenčienė ir jos šeima sumanė senelių, tėvelių, pateiktus pasakojimus surinkti ir sudėti į vieną knygą, kad jie liktų būsimosioms kartoms. Senelis I. Lecius buvo didžiausias šių originalių ir negirdėtų pasakojimų puoselėtojas. Labai miela ir nuotaikinga buvo klausytis autorės pasakojimų ir padavimų, skaitomų žemaitiška tarme. Susitikimą paįvairino jos vyro Eriko Lorenčo armonika atliekamos melodijos.
Advento vidudienis VainuteAutorė pristatė dar vieną naują knygą „Mes karpome, vaidiname, deklamuojame”. Šiame leidinyje publikuojamos Teresės Lorenčienės sukurtos pjesės, eilėraštukai vaikams. Leidinys iliustruotas jos pačios karpiniais. Ši knyga skiriama mokytojams, vaikų darželių darbuotojams, namų teatro kūrėjams.
Romantiškos poezijos viešnia paskaitė iš ankstesnių savo knygų. Teresė Lorenčienė labai nori išleisti naują knygą, nes turi parengusi leidinio „Iš kartos į kartą” antrąją dalį, kurioje sudėti kitų kaimų pasakojimai ir padavimai. Šios knygos leidimui dar reikia sukaupti lėšų. Tikimės, kad sulauksime naujos knygos, o ten bus ką skaityti ir apie Vainutą.
Po renginio lankytojai įsigijo knygų skirtukų su karpiniais, knygų su autorės palinkėjimais ir autografu. Maloniai pabendravę prie kavos puodelio susirinkusieji palinkėjo autorei derlingos kūrybos metų.
Teresės Lorenčienės karpinių paroda Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vainuto filiale veiks iki 2016 m. sausio 6 d.

Advento vidudienis VainuteAdvento vidudienis VainuteAdvento vidudienis Vainute

Spausdinti
Facebook komentarai