Knygų Kalėdų renginiai Kintuose

DSCF76652015 m. gruodžio 30 d., Vaida Nausėdaitė

Gruodžio mėnesį visose Lietuvos bibliotekose vyko Knygų Kalėdų akcija, kai skaitytojai buvo kviečiami dovanoti knygas savo miestelio, miesto bibliotekoms. Šios akcijos metu vyko įvairūs renginiai viešosiose bibliotekose ir jų filialuose.
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale vyresnioji bibliotekininkė bendradarbiaudama su akcijos „Knygų Kalėdos” savanorėmis (Kintų pagrindinės mokyklos mokytojomis Elvyra Rimkuviene, Nijole Sodoniene ir Asta Neimantiene) surengė keletą renginių mokiniams.

Kintų pagrindinės mokyklos 3 klasės mokiniai ir jų mokytoja Elvyra Rimkuvienė minėjo vaikų rašytojos Vytautės Žilinskaitės 85-ąsias gimimo metines. Susitikimo bibliotekoje metu jie susipažino su autorės kūryba, knygų personažais, garsiai skaitė pasaką-apysaką „Tik niekam nesakyk”. Vaikai dalinosi mintimis apie veikėjus, o vėliau išsirinko Vytautės Žilinskaitės knygų skaityti namuose.
Kartu su lietuvių kalbos mokytoja Asta Neimantiene surengtos pažintinės pamokos 5–6 klasių mokiniams. Pamokų metu moksleiviai susipažino su knygų iliustracijomis, lygino mokslinės ir grožinės literatūros, suaugusiųjų ir vaikų knygų iliustracijas, bandė sukurti būsimos savo mįslių knygos viršelį. Kitų pamokų temos – žodynai ir enciklopedijos. Mokiniai susipažino su bibliotekoje esančiais žodynais, enciklopedijomis, mokėsi jais naudotis ir kuo greičiau juose rasti reikiamą informaciją. Kiekvienas gavo užduotį – pasirinkus reikiamą žodyną paaiškinti duoto žodžio reikšmę. Mokiniai mokėsi naudotis ne tik knygomis, bet ir elektroniniais žodynais internete.
Mokytoja Nijolė Sodonienė skatina vaikus skaityti knygas bei domėtis ne tik pačia naujausia, bet ir klasikine literatūra. Tad prisidėdama prie „Knygų Kalėdų” renginių ir vaikų skaitymo skatinimo ji kartu su 8 klasės mokiniais bibliotekoje skaitė Skomanto serijos knygas. Knygų pakako visiems mokiniams. Radę sau patogiausią vietą valandą jie skyrė tik skaityti. Bibliotekoje vyravo rimtis ir susikaupimas.
Džiaugiamės bendradarbiavimu su mokytojomis ir „Knygų Kalėdomis”, nes šios akcijos metu stiprėja draugystė tarp skaitytojų ir bibliotekos, o knygų lentynos pasipildo naujomis, skaitytojų dovanotomis knygomis.

DSCF7568

DSCF7587

DSCF7589

DSCF7659

DSCF7660

DSCF7668

DSCF7671

 

Spausdinti
Facebook komentarai