Poezijos ir teatro diena Grabupiuose

Kovo 18-osios popietę Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale paminėti Poezijos ir Teatro dienų susirinko gausus būrys Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus mokinių. Auditorija net neįsivaizdavo, ką reikės atlikti ir ką pamatys renginio metu.

Visiems sugužėjus, patogiai įsitaisius ant kilimų, bibliotekininkė trumpai papasakojo apie kovo mėnesio minėtinas datas. Prisiminta Pasaulinė poezijos diena. Keletas mokinių buvo pakviesti padeklamuoti eilėraščius, skirtus vaikams.
Bibliotekininkė su mokyklos pedagogėmis ilgokai svarstė, kaip galėtų nustebinti mokinius. Vaikai bibliotekoje nuolat ką nors gražaus paruošia: darbeliai, piešiniai, įvairios inscenizacijos, teatralizuoti skaitymai ir t. t. Tad pasirinktas teatralizuotas lėlių pasirodymas pagal Claire Freedman ir Sally Hobson knygą „Nesijaudink, pelyte”. Auditorija net nenumanė, kas slepiasi už pelytėmis išdabintos širmos, kol bibliotekininkė nepradėjo skaitymo. Staiga pasirodė knygos herojai – katinas, pelytė, varna, mergaitė, vilkas. Skaitymo metu vaikai smagiai juokėsi ir spėliojo, kuri mokytoja kokį vaidmenį atlieka. Pasibaigus pasirodymui ir pasirodžius lėlių teatro aktorėms pasigirdo aplodismentai ir prašymai pakartoti vaidinimą. Buvo labai smagu paįvairinti nuolatinį mokyklos ir bibliotekos bendradarbiavimą, matyti gerai nusiteikusius vaikus, kuriems pažadėta dar ne kartą juos nustebinti.

Spausdinti
Facebook komentarai