Besibaigiant poezijos skaitymo mėnesiui

Nuo 2000 metų kovo 21-osios minima Pasaulinė poezijos diena, kurią UNESCO paskelbė Paryžiuje. Šiais metais visas kovo mėnuo paskelbtas poezijos skaitymo mėnesiu.
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vainuto ir Balčių filialų bibliotekininkės ta proga savo renginiuose skatino poezijos skaitymą, akcentavo kraštiečių poetinę kūrybą.
Vainuto bibliotekoje visą mėnesį veikė poezijos ekspozicija „Poezija, imk mane ir skaityk”. Skaitytojai susipažino su kraštiečių susitikimų metu dovanotomis knygomis, kuriose puikuojasi jų autografai.

Besibaigiant poezijos skaitymo mėnesiuiKovo 18 d. Vainuto filiale vyko poezijos skaitymo akcija „Poezija kalba tiems, kurie supranta daugiau, negu gali jinai pasakyti” (Marcelijus Martinaitis). Aktyvi bibliotekos renginių lankytoja Ramutė Muzikevičienė trumpai papasakojo apie Vainute gyvenusius poetus Janiną Muzikevičiūtę ir Albiną Kaktą, atsinešė paskaityti šių autorių knygų. Skaityti Janinos Muzikevičiūtės eilėraščiai, kuriuose atsiskleidžia daugybė gyvenimo spalvų: jausminga lyrika, šviesi romantika, skausmingi išgyvenimai. 2006 m. bibliotekai dovanotoje savo knygoje ji įrašė: „Laikui bėgant daug ką užmirštame, bet to, kas iki sielos gelmių paliečia širdį – niekada”. Vyresnieji lankytojai poetę prisiminė kaip gerą, nuoširdžią mokytoją.
Žemaitijos rašytojų bendrijos narys Albinas Kakta literatūriniuose susitikimuose dalyvavo 2001 ir 2003 m. Jo poezijoje atsiskleidžia žmogaus ryšys su gamta ir tėviške, draugystės, meilės jausmai. Popietės metu dalyviai turėjo galimybę pasiklausyti jo rašytus eilėraščius, skirtus gimtajam Dargiškės kaimui, kurį sovietmečiu sunaikino melioracija. Skambėjo ir posmai, skirti kaimynui Leonui.
Besibaigiant poezijos skaitymo mėnesiuiRašytojas Vytautas Mizeras bibliotekoje lankėsi 2004 m. Jo poezijoje vizija pavirsta tikrove, svajonė – šiurkščia kasdienybe, viltis kursto meilę gyvenimui. Autorius, dovanodamas knygą „Akmenų byla”, įrašė tokią mintį: „Mieli skaitytojai, Jūsų žemė maitino mane 1945–59 metais, tuomet aš mokiau ir pats mokiausi gyventi ir tarnauti kitiems. Sugrįžau pas Jus po pusės šimtmečio…”. Eilėraštis „Laiko vežime” renginyje skaitytas neatsitiktinai, nes jo herojus – mūsų krašto žmogus.
Antroje poezijos skaitymų dalyje lankytojai skaitė pačių pasirinktus eilėraščius. Nijolė Stanelienė nuoširdžiai perskaitė Stasio Stanelio eiles ir nuotaikingą eilėraštį apie pavasarį. Elvyra Rimkienė sudomino senutėle rajoninio laikraščio iškarpa, ,kurioje buvo publikuotas J. Remeno eilėraštis „Vainutas”. Virginija Šilinskienė pasirinko J. Lapinsko kupletus. Savo kūrybą pristatė Stasė Ežerskienė iš Balčių kaimo ir Irena Reichert iš Vainuto. Jos sakė, kad posmai liejasi tuomet, kai skaudu ar džiugu iki širdies gelmių. Tai žodžiais išlieta sielos kalba.
Biblioteka gavo dovaną. R. Muzikevičienė perdavė savo sūnaus, istoriko, kolekcionieriaus Algimanto Muzikevičiaus, knygą „Lietuva Sebastiano Munsterio „Kosmografijoje” (1544–1628 m.).
Tęsiantis poezijos mėnesiui Balčių bibliotekoje kovo 22 d. vyko kraštiečio Vytauto Mizero knygų „Vitukas” ir „Laisvi” skaitymai.
Prisilietimai prie poezijos atskleidė proto ir sielos pilnatvę, išaugino gerumo spindulį širdyje, sudomino ir pažadino smalsumą skaityti daugiau.

DIGITAL CAMERA DIGITAL CAMERA DIGITAL CAMERA

Spausdinti
Facebook komentarai