Poezijos, meno ir muzikos valanda su jaunaisiais kūrėjais

DSCF5822

„Dauguma žmonių skundžiasi, kad vos spėja suktis darbų ir idėjų verpete. Kol vieni skundžiasi netobulu pasauliu ir visomis jo įmanomomis blogybėmis, kiti daro jį gražesnį“, – tokiais žodžiais balandžio 27 d. lituanistė Rima Vingienė pradėjo poezijos, meno ir muzikos valandą Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale. Savo kūrybiškumą, įvairiapusius gebėjimus pristatė 22 Žemaičių Naumiesčio gimnazijos gimnazistai.

Peržvelgus parodos, skirtos Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, eksponatus, tokios įvairovės seniai neteko matyti. Parodoje eksponuojami tapybos, grafikos, kryželiu siuvinėti paveikslai, iš karoliukų suverti medžiai, vilnos vėlimo technika atlikti darbai. Savo dailės darbus pristatė seserys Kotryna ir Bernadeta Rupainytės. Jos pasakojo apie kelią į meno pasaulį, spalvų kalbą, apie saviraišką per įvairias meno formas. Paulina Šiaudvitytė – kūrėja, kuriai paklūsta ir žodis, ir spalvos, ir net adata. Anot jos, be kūrybos ji negalinti ir turi svajonę kada nors išleisti savo poezijos knygą, kurią iliustruotų pati. Susirinkusiems ji perskaitė keletą savo kūrybos eilėraščių. Nuolatinių meninio skaitymo konkursų dalyvė Monika Plauškaitė auditoriją džiugino savo retoriniais gebėjimais. Ji skaitė Bernardo Brazdžionio kūrybą. Paklausta, ar turi dar kokių nors kitų kūrybinių gebėjimų, Monika sakė, kad jai patinka piešti, siuvinėti, kurti eilėraščius, bet kol kas – tik sau. Meninio skaitymo įgūdžius pademonstravo ir Henrika Vindžigalskytė, perskaitydama Juozo Erlicko eilėraštį. Vaivos Šarkauskaitės kūrybos įrankis – vąšelis, kuris reikalauja nepaprastos kantrybės, kol pasiekiamas galutinis rezultatas. Vaiva parodoje eksponuojamą staltiesėlę nėrė apie keturis mėnesius. Vygailė Vilčiauskaitė visus privertė suklusti jautriai ir tobulai atliekamomis dainomis. „Vygailė kūrybinga optimistė, atvira, visada laukianti kito gyvenimo nuotykio ir tiesiog įsimylėjusi muziką“, – renginio metu kalbėjo jos klasės auklėtoja Rima Vingienė.

Pavasarinį džiugesį skleidė Linos Milerytės atliekamas kūrinys fortepijonui. o vyriškai santūriais garsais susirinkusius stebino Nedo Dusevičiaus prakalbintas trombonas.

Parodoje visų dėmesį traukė ir neįprasti eksponatai. Vaizduotės paliestus ir savo rankų nugludintus kūrinius pristatė Arturas Tumaitis. Arturo mokytojas Edmundas Naujokas džiaugėsi talentingu moksleiviu, tobulai jaučiančiu formą. 2016 m. Lietuvos mokinių technologijų olimpiadoje šis moksleivis laimėjo trečiąją vietą ir buvo apdovanotas III laipsnio diplomu ir medaliu.

Apie tuos, kurie nenorėjo ar nedrįso kalbėti ir pristatyti savo darbų, kalbėjo dailės mokytoja Birutė Žvirblienė. Ji sakė, kad džiaugiasi jaunimu, kurie mato prasmę ieškodami, kurdami ir džiugindami savo darbais kitus.

Pasimatymą su jaunaisiais Žemaičių Naumiesčio gimnazijos kūrėjais organizavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialas ir gimnazijos biblioteka.

DSCF5843 DSCF5831 DSCF5821 DSCF5805 DSCF5804 DSCF5793

Spausdinti
Facebook komentarai