Vaikai piešė ateities biblioteką ir dalyvavo linksmoje viktorinoje

Šarados žaidimas

Tradiciškai kasmet visose Pamario bibliotekose vyksta Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šiemet jos šūkis – „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“.

Balandžio 25 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale vyko edukacinė pamoka „Kaip aš įsivaizduoju biblioteką po 20 metų“. Bibliotekininkė apsilankė Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus klasėse, kur kartu su vaikais diskutavo, kaip jie įsivaizduoja bibliotekininkus ir biblioteką po dvidešimties metų. Vaikai bandė tai pavaizduoti popieriaus lape. Baigę piešti drąsiausieji pasakojo, ką nupiešė, kodėl taip nupiešė, kokių naujovių norėtų bibliotekose po dvidešimties metų.

Balandžio 29 d. biblioteka laikinai persikėlė į erdvę klasę, kur vyko viktorina „Pasibelsk į knygos širdį“, organizuota kartu su mokytoja Drąsute Vaitkevičiene. Bibliotekininkė kartu su šia mokytoja per metus kelis kartus organizuoja renginius, skirtus knygų skaitymui skatinti. Susirinkę Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus mokiniai ir mažiausi pabiručiai suskirstyti į grupes. Klausimų būta įvairių: kas parašė knygos ištrauką, koks autorius ar knygos pavadinimas, koks ilgiausias lietuviškas žodis ir daugelis kitų, susijusių su knyga. Vaikai buvo labai aktyvūs, neradę atsakymo į sunkų klausimą, kreipėsi pagalbos į mokytojas, kurioms taip pat buvo užduoti klausimai. Pasibaigus viktorinai, vaikams buvo paruoštos užduotys. Komanda, išsitraukusi kortelę su užduotimi ir radusi knygos personažo vardą (pvz., Pepė Ilgakojinė), turėjo suvaidinti jį be žodžių. Vaikai taip įsijautė, kad nenorėjo nustoti žaisti šio žaidimo.

Smagiai pasilinksminus, kiekvienam vaikui įteiktos kompaktinės plokštelės „Garny, garny, pasuk ratą!“ Apdovanoti ir tie, kurie per 2015-uosius metus perskaitė daugiausiai knygų. Tai pirmokė Patricija Rievaltaitė, antrokė Skaistė Maibaumaitė, trečiokas Romas Višinskas, ketvirtokas Domas Stragauskas bei mišrios priešmokyklinės grupės ugdytinė Emilija Kačerauskaitė, kuri pirmoji savo grupėje jau pradėjo skaityti.

šarados žaidimas2 raudonuju komanda piešia biblioteka2 piešia biblioteka

Spausdinti
Facebook komentarai