Susitikimas su aktore Nijole Narmontaite ir kapitonu Pauliumi Kovu suteikė puikių emocijų naumiestiškiams

Nuotraukos Danutės Bružienės

Nuotraukos Danutės Bružienės

Rugsėjo 17 d. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale vyko susitikimas su aktore, renginių vedėja, knygų autore Nijole Narmontaite ir lektoriumi, „Tūkstantmečio odisėjos“ XI etapo jachtos „Ambersail“ vienu iš kapitonų, knygos „Gyvenimas audroje“ autoriumi Pauliumi Kovu.

Pirmoje susitikimo  dalyje Paulius Kovas gausiai auditorijai pristatė knygą „Gyvenimas audroje: kaip išlikti sausam“. Šioje knygoje rašoma ir apie verslo pamokas, ir apie kelionių įspūdžius, ir apie patirtus nuotykius. Knygos pristatymas buvo iliustruotas nuotraukomis, filmuotais vaizdais. Kapitonas pasakojo apie devynis mėnesius trukusią kelionę aplink pasaulį jachta „Ambersail“, garsinusią Lietuvos vardą, apie patirtį, įgytą jūroje ir krante, apkeliautas šalis, sutiktus žmones. Susirinkusieji dar kartą išgyveno vienybės jausmą žiūrėdami filmuotą medžiagą, kai visi pasaulio lietuviai, išsibarstę skirtingose pasaulio vietose, pirmą kartą giedojo Vinco Kudirkos „Tautinę giesmę“. Paulius Kovas pasakojimą užbaigė prasmingais žodžiais: „Koks aš, koks tu – tokia ir Lietuva“.

Antroje renginio dalyje aktorė Nijolė Narmontaitė pristatė dvi savo knygas – „Aktoriai, režisieriai ir kasininkės. Ko nematė žiūrovai“ ir „Aktorės, režisieriai ir studentai“. Ko nematė žiūrovai“. Pasak N. Narmontaitės, jos knygos skirtos norintiems linksmiau gyventi, sau arba kitiems pakelti nuotaiką. Pirmoje knygoje sudėtos smagios, tragikomiškos istorijos, nutikusios scenoje, užkulisiuose, filmavimo aikštelėse, gastrolėse. Joje publikuojami ne tik autorės pasakojimai, bet ir teatro bei kino aktorių, režisierių papasakotos istorijos. Antroje knygoje sudėtos pačios aktorės bei kitų pašnekovų istorijos, kaip jie ruošėsi stojamiesiems egzaminams, kaip nervinosi, kokias keistas užduotis teko atlikti. Pasak autorės, knygose stengtasi išsaugoti kuo daugiau pasakotojų kalbos autentiškumo. Naumiestiškiai pirmieji išgirdo ištrauką iš trečiosios, jau netrukus pasirodysiančios, aktorės knygos. N. Narmonataitė, turinti humoristės talentą, išraiškingai pasakojo istorijas ir žemaičių tarme, vaidino epizodus, dainavo, grojo. Žiūrovai iš širdies prisijuokė, gavo geros nuotaikos ir emocijų dozę visam savaitgaliui.

Susitikimo metu norintieji galėjo įsigyti knygų, gauti autorių dedikacijas ir autografus. Renginys surengtas vykdant Žemaičių Naumiesčio bendruomenės projektą „Auginkime bendruomeniškumą kartu“, finansuotą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

dscf6076 dscf6070 20160917_143234 14344888_966256000170157_4530596071451498540_n

Spausdinti
Facebook komentarai