Vilkyčių bibliotekoje – fotografijų paroda „Kelionių spalvos“ ir miniatiūrų skaitymas

dscf1103

Spalio 18 dienos popietę Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos  Vilkyčių filiale vyko Violetos Astrauskienės fotografijų parodos „Kelionių spalvos“ pristatymas ir miniatiūrų „Elegija skaičiams“ skaitymas.

Susirinkusiems klausytojams buvo įdomu išgirsti viešnios pasakojimą apie aistrą keliauti, susipažinti su egzotinių šalių kultūra, kulinariniu paveldu. Nuostabius vaizdus iš Maltos, Lenkijos, Turkijos, Maljorkos ir Lietuvos Violeta užfiksuodavo fotografijose, kuriose atsispindi spalvingi geografinės vietovės ypatumai.

Violeta Astrauskienė turi ir daugiau pomėgių: renka istorinę medžiagą apie Švėkšnos grafų Platerių giminės medį, piešia ir kuria miniatiūras.

Renginio dalyvius sujaudino autorės skaitomi kūriniai, kurių žodžiai prasideda iš tos pačios raidės. „Elegija skaičiams“ parašyta skaičiams nuo vieno iki devynių. Kiekviena miniatiūra susideda iš dvidešimt septynių žodžių, kurie prasideda iš tos pačios raidės kaip skaičius. Nuostabūs tekstai sukurti mėnesiams klausytojams sukėlė susimąstymo antplūdį. O  savaitės dienų elegijų rinkinys atspindėjo pačios rašytojos išgyvenimus dėl sunkios draugės ligos. Susirinkusieji negailėjo susižavėjimo žodžių ir pagyrų autorės kūrybai.

dscf1105 dscf1096 dscf1094

Spausdinti
Facebook komentarai