Laučių bibliotekoje bendruomenė diskutavo apie socialines problemas

3Lapkričio 26 d., šeštadienį, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Laučių filiale į diskusiją su vietos valdžios institucijų atstovais apie socialines inovacijas globai ir priežiūrai bei mokymus „Koalicijų kūrimas ir trijų sektorių bendradarbiavimas“ susirinko bendruomenės gyventojai, seniūnijos socialiniai darbuotojai ir Šilutės savivaldybės tarybos narys. Mokymus vedė lektorė iš Vilniaus.

Diskusiją pradėjo bendruomenės pirmininkė, Laučių filialo bibliotekininkė, supažindindama gyventojus su įgyvendinamo projekto temomis. Ji išsakė bendruomenės problemas ir lūkesčius, padėkojo už atliktus darbus ir nuolatinį bendradarbiavimą. Diskusijoje dalyvavęs Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Jonas Jatautas papasakojo, kaip vyksta Tarybos darbas, kokie klausimai dažniausiai aptariami, kaip priimami sprendimai, kaip savo darbą atlieka Tarybos nariai, atstovaudami savo rinkėjams.

Seniūnijos atstovės papasakojo apie darbą su socialinės rizikos šeimomis. Jos minėjo, kad Laučių bendruomenės teritorijoje yra tik kelios socialinės rizikos šeimos. Pasidalinta mintimis apie socialinių inovacijų trūkumą ir to priežastis: nepakankamą finansavimą, iniciatyvų bei pasiūlymų iš bendruomenių stygių. Seniūnijos atstovė papasakojo apie kitoje bendruomenėje pradėtą privačią senelių globos iniciatyvą ir Savivaldybės pagalbos stygių.

Diskusijos pabaigoje bendruomenės pirmininkė įsipareigojo pasitelkti bendruomenės atstovus, atlikti reikalingus skaičiavimus ir parengti argumentuotą raštą Savivaldybei arba jos Tarybai dėl kompensacijos patalpoms šildyti.

Toliau mokymus vedė lektorė, pradėjusi nuo apibrėžimų ir teorijos apie koalicijas, koalicijų kūrimo procesą. Aptarti koalicijų kūrimo pagrindiniai etapai, plėtojimo sudėtinės dalys, koalicijos darbas grupėse, konfliktų sprendimo būdai. Mokymų pabaigoje gyventojams atsakyta į iškilusius klausimus.

Sonata Dauskartė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Laučių filialo bibliotekininkė

1 2

Spausdinti
Facebook komentarai