Tautodailininkai Angelė ir Vytautas Raukčiai susitiko su juknaitiškiais

Sausio 20 d. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filialo bibliotekininkė pakvietė Juknaičių bendruomenės moteris į susitikimą su lietuvių liaudies meno tradicijų puoselėtojais Angele ir Vytautu Raukčiais.

Bibliotekininkė, pristatydama menininkus, pabrėžė, kad jie yra šeimyninis tautodailininkų duetas, jau daugiau nei keturiasdešimt metų dirbantis, kuriantis tai, ką geriausiai sugeba ir išmano. Vytautas gamina medžio skulptūras, tekina medinius indus ir kitus namų apyvokos daiktus, kraičio skrynias ir medinius kiaušinius, kuriuos gražina ir puošia įvairiausiais raštais A. Rauktienė. Jos skrynių ir margučių puošyba pasižymi variantų gausa ir motyvų įvairumu. Anksčiau kraičio skrynios buvo ypatingai vertinamos ir paveldimos iš kartos į kartą kaip brangiausias moters turtas.

Šie menininkai pirmieji pažvelgė į margučius kaip į lietuvių kultūros paveldą. Jie yra vienintelio Lietuvoje privataus margučių muziejaus „Buities ir margučių palėpė“ įkūrėjai.

A. Rauktienė papasakojo apie savo darbus, pomėgius, kūrybą bei gautus įvertinimus. Svečiai yra pelnę Lietuvos tautinio paveldo meistrų vardą. Jų kūrybinėje istorijoje puikuojasi tokios nominacijos kaip „Lietuvos kaimo spindulys“, „Kaimo meistras“, „Sidabrinė nendrė“, „Aukso vainikas“.

Lietuvos nacionalinis muziejus išleido gausiai iliustruotą albumą „Liaudies meistrai Angelė ir Vytautas Raukčiai“, kuriame rašoma apie tautodailininkų kūrybą. Menininkai atsivežė knygą į renginį, tad visi galėjo pamatyti jų sukurtus darbus.

Tautodailininkai pristatė parodą „Angelai iš jūros“. Joje eksponuojami mediniai angelai, kuriuos jie sukūrė iš pajūryje rastų vandens nugludintų medžio šakelių.

Vėliau prasidėjo praktinė susitikimo dalis. Iš paties Vytauto nupjauto, saulėje išdžiovinto šieno dalyviai mokėsi gaminti paukštelį. Gamybos procesas nebuvo sunkus, kadangi vadovavo puikiai bendraujanti menininkė A. Rauktienė.

Atsisveikindami tautodailininkai pakvietė juknaitiškius pavasarį, kai atšils orai, aplankyti jų namuose esantį margučių muziejų.

Rasa Vaičiulienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Juknaičių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai