„Knygų Kalėdos“ komanda.

Prezidentė dėkojo Šilutės bibliotekininkams – aktyviausiems „Knygų Kalėdų” bičiuliams

„Knygų Kalėdos“ komanda.

„Knygų Kalėdos“ komanda.

VILTĖ BALANDYTĖ, „ŠILUTĖS NAUJIENOS“

Šešerius metus iš eilės Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos” šiemet šalies bibliotekoms, globos namams ir vaikų dienos centrams padovanojo per 222 tūkst. knygų. Iš viso šalyje buvo surengta apie 2000 edukacinių užsiėmimų, renginių ir susitikimų. Tai – „Knygų Kalėdų” rekordas.

Prie šio gero darbo labai daug prisidėjo ir Šilutės rajono bibliotekininkai. Apie tai, kad šiųmetis Šilutės rajono viešosios bibliotekos darbuotojų dalyvavimas akcijoje „Knygų Kalėdos” buvo išskirtinis, byloja ir Prezidentės įvertinimas. Trečiadienį Prezidentūroje Prezidentė D.Grybauskaitė pasveikino ir pagerbė akcijos „Knygų Kalėdos” Šilutės rajone koordinatorę, Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vedėją, Lietuvos bibliotekininkų draugijos Šilutės skyriaus pirmininkę Sandrą Jablonskienę.

Šilutiškiai – tarp aktyviausiųjų
Dalindamasi  šviežiais įspūdžiais iš Prezidentūros ir rodydama vardinį padėkos raštą, S.Jablonskienė sakė, jog ji kartu su visais rajono bibliotekininkais labai džiaugiasi, kad šiemet mūsų rajono bibliotekų darbas ir dalyvavimas knygų dovanojimo akcijoje buvo vienas tarp geriausiųjų šalyje.

Į išskirtinį susitikimą Prezidentūroje sausio 25-ąją buvo pakviesti tik 36 atstovai iš Lietuvos spaustuvių, leidyklų, mažmeninės prekybos centrų, spaudos ir t.t.

Šilutės rajono bibliotekos vardas nuskambėjo kartu su Šilalės ir Molėtų bibliotekų vardais. Šių trijų rajonų bibliotekininkai, anot D.Grybauskaitės, buvo vieni aktyviausių, nes gausiausiai subūrė bendruomenes, bibliotekų lankytojus, verslininkus bei kitus knygos bičiulius dovanoti knygas. Vien šilutiškiai per šių metų „Knygų Kalėdas” surinko 925 naujas knygas, surengė per visą rajoną daugiau nei 40 renginių, į kuriuos įsitraukė visi 22 bibliotekos filialai.

Sujudino bendruomenes
„Šiemet pavyko ne tik gauti daug puikų naujų knygų, bet ir įgyti naujų bičiulių”, – „Šilutės naujienoms” sakė bibliotekininkė S.Jablonskienė. Net 83 geradariai – verslininkai, spaudos atstovai, bibliotekos lankytojai –  padovanojo naujų knygų. Nemažai knygų rajono bibliotekoms taip pat padovanojo  labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus”.

„Šiųmetė akcija „Knygų Kalėdos” buvo sutelkta ne vien į skaitymo skatinimą, bet ir į bendravimą, pasibuvimą kartu”, – sakė S.Jablonskienė, pabrėždama, jog didžiulio susidomėjimo ir palaikymo bibliotekininkai sulaukė iš rajone veikiančių bendruomenių. Tarp jų – ir Saugų vaikų globos namai su šeimynomis, ir Švėkšnos „Diemedžio” ugdymo centras.

„Labai džiaugiamės, kad su šia akcija galime atnešti vaikams džiaugsmo, skaitymo šviesos”, – rajono bibliotekininkų vardu sakė S.Jablonskienė.

Spausdinti
Facebook komentarai