Vaikai Grabupiuose mokėsi pastebėti lietuvių kalbos grožį

LR Seimas, pabrėždamas mokinių lietuvių kalbos žinių prastėjimą, vertindamas lietuvių kalbos išskirtinumą ir originalumą bei siekdamas atkreipti dėmesį į lietuvių kalbos, kaip kultūros paveldo, svarbą visuomenei, nusprendė 2017-uosius paskelbti Lietuvių kalbos kultūros metais. Vasario 21-ąją, Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale vyko šiems metams paminėti skirtos interaktyvios lietuvių kalbos pamokos Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus mokiniams.

Pirmoji pamoka buvo skirta ikimokyklinukams (mokytoja Aldona Bagdonienė). Šioje kūrybiškumo pamokoje mokytasi lietuvių kalbos abėcėlės. Susirinkę vaikai tradiciškai pasisveikino su savo draugais, mokytojais, bibliotekininke, knygomis, viskuo, kas yra jų aplinkoje. Skatinant bendravimą, vaikai pasakojo, ką nuveikė per papildomas mokinių atostogas. Nors ikimokyklinukų amžius yra tik 4–5 metai, bibliotekininkei jie parodė, kiek abėcėlės raidžių išmoko. Vaikai prisiminė žinomus žodžius, prasidedančius skirtinga abėcėlės raide. Žaistas žaidimas „Du gaideliai“, buvo sekama pasaka apie Pagranduką ir, žinoma, vyko diskusija.

Antroje pamokoje apsilankė antros bei trečios klasės mokiniai (mokytoja Drąsutė Vaitkevičienė). Pamokoje buvo akcentuojamos lietuvių tarmės: žemaičių, suvalkiečių, aukštaičių, dzūkų, lietuvininkų. Į šią interaktyvią pamoką buvo įtraukta ir pasaulio pažinimo pamoka, vaikams teko žemėlapyje nurodyti etnines grupes, regionus. Žiūrėti trumpo metražo filmai, mokytasi įvairių Lietuvos regionų žodžių, skaitytos žemaitiškos bei lietuvininkų pasakos. Galiausiai vaikams teko atlikti paskutinę pamokos užduotį – rašyti dailyraštį.

Trečioje pamokoje dalyvavo pirmokai ir ketvirtokai (mokytoja Asta Justienė). Pamokos tema buvo susijusi su biblioteka bei Tarptautine gimtosios kalbos diena. Vaikams papasakota knygos atsiradimo istorija, pristatyta pirmoji lietuviška knyga, „Katekizmas“, žymūs lietuvių rašytojai Martynas Mažvydas, Kristijonas Donelaitis, Antanas Baranauskas. Paminėta ir knygnešystės tema, papasakota apie spaudos draudimo laikotarpį, kai žmonės negalėjo vartoti savo gimtosios kalbos. Vaikams skirta kūrybiška užduotis – iliustruoti perskaitytas knygas ir papasakoti apie jas.

 

Šarūnė Gerulytė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai