Paskaita „Kasdienybėje slypintis blogis“ Pašyšiuose

Bendradarbiaujant su Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru lapkričio 14 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale surengtas susitikimas su VšĮ Individualaus augimo centro psichologe Lilija Vitkauskiene. Susirinkusieji sužinojo, kas yra psichologinė branda, kuo skiriasi brandi asmenybė nuo nebrandžios, kaip reikia bendrauti su savo vaikais, kad tarp suaugusiųjų ir vaikų nebūtų įtampos ir pykčių. Klausydami lektorės paskaitos „Kasdienybėje slypintis blogis“, analizuodami jos pateiktas gyvenimiškas situacijas dalyviai mokėsi pažinti save ir kitus, rasti klausimus į rūpimus klausimus, suprasti savo poelgius, atsipalaiduoti. Atsipalaidavęs žmogus ne tik daugiau naujos informacijos įsimena, bet gali savikritiškai pažvelgti į tikrąjį save. Ne tokį, kokį įsivaizduoja, ar kokį norėtų save matyti, bet tokį, koks jis šiandien iš tikrųjų yra. Kokie mano norai, jausmai, svajonės? Kaip aš bendrauju su kitais? Ar aš priimu ir myliu save bei kitą žmogų tokį, koks jis yra? O gal esame linkę kitus keisti pagal save, savo poreikius, kad tik mums būtų patogiau gyventi? Tokie klausimai buvo gvildenami paskaitoje.

Anot lektorės, kiekvienas žmogus– tai žvaigždė. Kiekviena žvaigždės viršūnė atitinka žmogaus kūno dalis, kurioje kaupiasi visos mūsų emocijos. Kūnas ir emocijos įtakoja vienas kitą. Taip sukuriama darna. Svarbiausia yra darna su pačiu savimi. Dvi kojos – tai dvasinės vertybės (svajonės, tikslai, viltys) su atrama kūnui fizine ir dvasine prasme; galva – minčių centras; rankos – tai socialiniai santykiai su aplinkiniais ir žmogaus jausmai bei emocijos.

„Ar mokame pastebėti šalia esančio žmogaus kūno kalbą, ar mokame kartu su juo pasidžiaugti ir padėkoti šalia esančiam už paramą ir pagalbą? Juk dažnai žmogus įvertina tai, ką turėjo tik tada, kai netenka. Jeigu žmogus ieško pagalbos ir ją priima, rezultatas būna“, – paskaitos metu kalbėjo psichologė L. Vitkauskienė.

Paskaitoje kalbėta, jog vyrai – konkretūs žmonės, moterys – kūrėjos su lakiausia fantazija, dideliais lūkesčiais, spalvingomis svajonėmis. Tad ir bendrą kalbą rasti tarp vyro ir moters yra sunkiau. Susitikimo metu lektorė rekomendavo susirinkusiems paskaityti G. Chapmano knygą „5 meilės kalbos“, padedančią spręsti tarpusavio santykių problemas. Kiekvienas asmeniškai sužinojo, kokia yra jų meilės kalba ir kaip ją pritaikyti savo asmeniniame gyvenime, kad šeimoje būtų kuo mažiau pykčių ir kiekvienas atrastų bendrą kompromisą. Psichologė aiškino, kaip reikia pažinti ir suprasti tiek moteris, tiek vyrus, nes jie yra visiškai skirtingos asmenybės. Tai padeda atrasti savo vietą gyvenime, padaryti jį džiugesnį, laimingesnį. „Norint drąsinti, reikia įsijausti ir matyti pasaulį kito žmogaus akimis. Pirmiausia turime suprasti, kas svarbu kitam žmogui“, – teigė L. Vitkauskienė.

Baigdama paskaitą lektorė palinkėjo visiems atrasti širdžiai artimą veikos sritį, kurioje jaustumėme pilnatvę. Veiklą, kuri teiktų džiaugsmą ir verstų dažniau šypsotis. Tai gali būti maži dalykai, bet juk mūsų gyvenimas ir susideda iš jų. Kaip jūra susideda iš mažų lašelių, metai iš dienų, valanda iš minučių, taip ir mūsų laimė susideda iš kasdien patiriamų mažyčių džiaugsmų.

 

Danutė Adomavičienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Pašyšių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai