Šiaudinių puošmenų gamyba kalėdinei eglutei ir interjerui

Gruodžio 12 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vainuto filiale surengtas edukacinis užsiėmimas „Šiaudinių puošmenų gamyba kalėdinei eglutei ir interjerui“, kurį vedė meno kūrėja Nijolė Stanelienė. Ji mokė kalėdinių žaisliukų gaminimo paslapčių.

N. Stanelienė papasakojo, kaip pradėjo domėtis meniškais šiaudiniais dirbiniais. Vasaromis su savo vaikais prieš daugelį metų pradėjo lankyti Kelmėje vykstančius etnomuzikavimo ir tradicinių amatų vasaros kursus. Pažintis su tautodailininke Kornelija Lopetiene ir suteiktos žinios sukėlė smalsumą ir norą pažvelgti į tautos tradiciją išsamiau. Dabar šiaudas jai yra medžiaga, teikianti kūrybinį džiaugsmą.

Užsiėmimo pradžioje N. Stanelienė dalyviams paaiškino, kaip šiaudai apdorojami ruošiantis iš jų pinti šiaudinius gaminius, kokia atskirų šiaudo dalių paskirtis. Žaisliukus galima gaminti tik pasiruošus žaliavą, o tai daryti reikia vasarą, kai tik javai išplaukia. Rankdarbiams tinkamiausi rugių šiaudai, nes jie yra aukšti.

Dalyviai supažindinti su pynimo iš šiaudelių tradicija, šiaudo panaudojimo papročiais. Įdomu buvo pamatyti meno kūrėjos šiaudinius darbelius.

Visiems buvo padalintos darbo priemonės: apdoroti šiaudai, siūlai, žirklės, adatos ir kt.
Dalyviai pasigamino šiaudinių žvaigždučių, angeliukų, girliandų ir kitų grožybių kalėdinei eglutei bei interjerui papuošti.

Nuoširdžiai dėkojome N. Stanelienei, nes jos dėka kiekvienas į namus parsinešė dalelę kalėdinio džiaugsmo – su dėmėsiu ir meile savo rankomis pagamintas dekoracijas.

 

Bronė Paldauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vainuto filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai