Susitikimas su aviamodeliuotoju

Liepos 19 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filiale įvyko renginys, skirtas legendinių lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 85-mečiui paminėti.

Lituanica – lietuvių Stepono Dariaus ir Stasio Girėno valdomas eksperimentinis lėktuvas, 1933 m. sėkmingai perskridęs Atlanto vandenyną ir neaiškiomis aplinkybėmis sudužęs, iki galutinio tikslo (Kauno) belikus mažiau kaip dešimtadaliui kelio. Tai yra vienas svarbiausių įvykių XX a. Lietuvos istorijoje.

Renginyje dalyvavo Šilutės aviacinės technikos konstravimo ir modeliavimo klubo „Skrydis“ vadovas Kęstutis Paldauskas. Jis atsivežė savo sukonstruotą radijo bangomis valdomą Stepono Dariaus ir Stasio Girėno lėktuvo „Lituanica“  kopiją, pagamintą 1:9 masteliu, bei Antano Gustaičio lėktuvo „Anbo IV“ kopiją. Svečias pasakojo,  kad „Lituanica“ modelį‚ sveriantį apie du kilogramus,  tačiau turintį visas lėktuvui būtinas sudedamąsias dalis, konstravo visus metus. Renginio dalyviai  turėjo puikią galimybę ne tik apžiūrėti modelį, tačiau pamatyti ir jo veikimo principą. Paleistas variklis sukėlė tokį didžiulį vėjo gūsį, kad visi pasijuto lyg būtų aerodrome.

K.Paldauskas pasakojo, kad aviamodeliavimas reikalauja daug laiko, kruopštumo ir kantrybės. Tačiau aviakonstruktoriui šis užsiėmimas yra širdžiai mielas jau nuo jaunystės laikų. Svečias pasakojo apie klubo veiklą, lėktuvų modelių gamybą, naudojamas medžiagas. Klubo vadovas sulaukė didžiulio susidomėjimo šiuo retu užsiėmimu ir daug klausimų. Visiems buvo įdomu išgirsti ir kitos informacijos, susijusios su skrydžiais bei oro technika.

Susirinkusiems bibliotekos lankytojams buvo rodomas dokumentinis filmas „Skrydis per Atlantą“.

 

Vida Pozniakovienė,

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos

Traksėdžių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai