Pasikalbėjimai su filosofu Arvydu Juozaičiu

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale rugsėjo 11 d. įvyko susitikimas su visuomenės veikėju, filosofu, humanitarinių mokslų daktaru, rašytoju Arvydu Juozaičiu. Renginio metu pristatyta ne tik naujausia jo knyga „Tėvynės tuštėjimo metas“, bet ir apžvelgtos knygos „Kraštai ir žmonės“, „Karalių miestas be karalių“, „Salomėja – sunkiausi metai“. Prisiminta pjesė „Karalienė Luizė“, kurioje įprasminta stipri moters asmenybė, su ja susiję istoriniai įvykiai bei jų reikšmė. Svečias kalbėjo apie savo sporto metus, su sportu susijusius išbandymus ir laimėjimus.  Susitikimo metu aptarta ir Sąjūdžio veikla, pirmieji nepriklausomybės metai, tuo laikotarpiu sutiktos asmenybės.

Kalbėdamas apie naujausią savo knygą „Tėvynės tuštėjimo metas“, Arvydas Juozaitis sakė, kad čia sudėtos esė, rašytos septyniolika metų. Pasak autoriaus, XX amžiaus viduryje Lietuvą buvo ištikęs sodybų tuštėjimo metas, o dabar – Tėvynės tuštėjimo metas.  Po pirmojo tuštėjimo Lietuva atsigavo, o kas bus po antrojo – nežinia. Visi susirinkusieji sutiko, kad emigracija yra skaudi problema. Auditorija noriai diskutavo apie šių dienų aktualijas.

Atsisveikindamas Arvydas Juozaitis bibliotekos knygoje užrašė: „Žemaičių Naumiesčio žmonės – ramumo angelai, bent taip buvo visą popietę. Dėkingas Jums už šią šviesią rudens akimirką. Ir nors tema nykoka – Tėvynės tuštėjimo metas – nyku nebuvo! Labai, labai! – sako vaikai, sakau ir aš – dėkoju! Skaitykite ir bibliotekoje, ir namuose.“

 

Nijolė Rimkienė,

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos

Žemaičių Naumiesčio filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai