Literatūros popietė vaikams ir tėveliams Pašyšių bibliotekoje

Šiais laikais, kai vis daugiau mūsų laiko bei dėmesio pasiglemžia televizija, kompiuteriniai žaidimai ir išmanieji telefonai, knyga dažnai lieka užversta dulkėti lentynoje. Daugelyje šeimų knygų skaitymas jau yra ne įdomi bei smagi laisvalaikio praleidimo forma, o dėmesio nevertas užsiėmimas. Tad vaikui pažadinti norą skaityti yra tikras iššūkis. Pagrindinis bibliotekininkų ir mokytojų siekis – įtikinti jaunuosius skaitytojus, kad laikas su knyga gali būti ypatingas ir kūrybingas. Kūrybinis  skaitymas kartu su tėveliais suteikia vaikams džiaugsmo, o galimybė praleisti laiką kartu leidžia geriau pažinti savo atžalą neformalioje aplinkoje, lavina asmeninius gebėjimus, išlaisvina vaizduotę,  suteikia teigiamų emocijų.

Rugsėjo 25 dieną, rugsėjui persiritus į antrąją pusę,  Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filialo  bibliotekininkė pakvietė visus į kūrybinio skaitymo popietę  ,,Aš ir tu mokomės kartu“. Popietė pradėta Lino Kontrimo knygos ,,Keturios paslaptys kaip pažinti raides ir natas“ ištraukos skaitymu.

Literatūros popietėje  vaikai kartu su  tėveliais ir mokytojomis dalyvavo pasakos ,,Vištytė ir gaidelis“ kūrybiniuose skaitymuose, klausėsi šios pasakos garso įrašo, žaidė kūrybinius žaidimus. Žaidimo „Kas, su kuo, kada, kur, kaip, ką veikė“ metu,  pasitelkdami minėtos pasakos personažus, jie kūrė naujas istorijas,  judesiais vaizdavo pasakos herojus, kuriuos kiti vaikai turėjo atspėti, žaidė pasakos herojų estafetę.

Už kūrybiškumą ir geranoriškumą popietės dalyvius bibliotekininkė apdovanojo simbolinėmis dovanėlėmis. Daugiausia knygų per vasarą perskaitė 3 klasės mokinys  Karolis Bartkus , jam įteikta pasakų knyga. Bibliotekininkė padėkojo tėveliams ir mokytojoms už bendradarbiavimą ir pakvietė dažniau apsilankyti bibliotekoje kartu su savo atžalomis.

 

Danutė Adomavičienė,

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos

Pašyšių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai