Kūrybos atodangos Katyčiuose

Ruduo – ramybės ir nostalgijos metas… Kaskart  matome vis labiau ir labiau besikeičiantį pasaulį, švelniais potėpiais ruduo margina lapus brandžia aukso spalva. Taip, tai brandos ir dvasios rimties metas, kai pamatai krintančius nuo medžių lapus, kurie dar tik neseniai džiaugsmingai ošė vasaros nakty. Rudenišką spalio 11-osios popietę Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Katyčių filialo lankytojai rinkosi  į susitikimą su šeštą kartą vykstančio literatūrinio rudens  „Prisijaukinkim žodį, paukštį,  debesį…“ dalyvėmis.

Kas trejus metus konkurse, kurį organizuoja Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka,  kviečiami dalyvauti iš Šilutės krašto kilę, jame gyvenantys ar kitaip su kraštu susiję literatūrinės ir akademinės kūrybos autoriai, per pastaruosius trejus metus išleidę naują knygą ar kompaktinę tekstų plokštelę.

Tądien į Katyčius atvyko trys autorės – lituanistė, pedagogė Irena Arlauskienė. 19651974 m. ji buvo Šilutės aštuonmetės mokyklos direktoriaus pavaduotoja, 19741979 m. – Šilutės 4-osios vidurinės mokyklos (dab. Šilutės Pamario pagrindinė mokykla) direktorė, vėliau – lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Šilutės pirmojoje gimnazijoje.

Popietėje svečiavosi ir Stefa Kuizinienė – profesionali siuvėja-modeliuotoja, nuo 2001 m. gyvenanti Šilutėje. Mokantis devintoje klasėje ji išdrįso lietuvių kalbos mokytojai pirmą kartą parodyti savo eilėraščius, kuriuos tą kartą paskelbė mokyklos sienlaikraštyje. Tai buvo pirmas S. Kuizinienės eilėraščių paviešinimas.

Astrida Petraitytė prozininkė, žurnalistė, Lietuvos istorijos ir kultūros tyrinėtoja, publicistė psichologė. Gimė Šilutėje.

Susitikimo metu  autorės labai šiltai bendravo su mokiniais, močiutėmis, atsakinėjo į jų klausimus, pasakojo apie savo kūrybos kelią, keliamus tikslus. S. Kuizinienė paskaitė eilėraščių iš savo knygos „Jei myliu, meilę dalinu…“

Astrida Petraitytė labai džiaugėsi, kad galėjo aplankyti savo senelių kraštą, apie kurį ji rašo knygoje „Minjotų Donkichotas“.

Susitikimą paįvairino Katyčių pagrindinės mokyklos mokinių atliekamos dainelės. Literatūrinio rudens dalyvės apsilankė  ir pasidžiaugė Katyčių pagrindinės mokyklos poilsio erdve, kurioje vyrauja estetika, spalvų žaismas. O apie Katyčių miestelio  istorijos verpetus sužinojo pabuvojusios Katyčių evangelikų liuteronų bažnyčioje.

 

 

 

Marina Lodusova,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Katyčių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai