Literatūriniai pasižvalgymai su Rimantu Greičiumi ir Gediminu Macijausku

Spalio 11-osios popietę Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale apsilankė literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“ dalyviai – prozininkas, žurnalistas  Rimantas Greičius ir poetas Gediminas Macijauskas. Rudeniniais obuoliais kvepiančioje bibliotekoje autorių laukė negausus literatūros mėgėjų būrelis. Gal kam sutrukdė tai, kad ketvirtadienio popietę dar turėjo būti darbe, gal skubėta nuimti rudens gėrybių derlių…

Susirinkusieji turėjo galimybę pasiklausyti poeto Gedimino Macijausko eilių ir mintimis paklaidžioti po gimtosios Šilutės apylinkes, pasvajoti ir prisiminti pirmą bučinį Šyšos pakrantėje, mamos virtą kvepiančią žuvienę, basakoję vaikystę,  dar kartą sustoti ir po kasdieninio lėkimo pamąstyti apie žmogaus egzistencijos prasmę, apie tai, kaip rasti save ir nepasiklysti gyvenimo verpetuose.

Rašytojas ir žurnalistas  Rimantas Greičius, daug metų dirbęs mokytoju, direktoriumi Ramučių aštuonmetėje mokykloje, savo atsiminimų knygas  ir romaną „Slenksčiai“ pristatė pasitelkdamas muziką, lydėjusią autorių visą gyvenimą. Vaikystėje tėčio padovanotas akordeonas lydėjo rašytoją ir mokykloje, ir Sibiro platybėse, ir vėliau, jau grįžus į Lietuvą. Rimantas Greičius muzikai liko ištikimas visą savo sudėtingą, kauburiuotą ir neramų gyvenimą. Skambėjo muzika ir Rusnės bibliotekoje. Seni romansai, liaudies dainos bei paties atlikėjo parašytos dainos nepaliko abejingų. Vieni pritarė visu balsu, kiti tyliai niūniavo, bet viskas buvo nuoširdu, paprasta, tikra, tarsi pas močiutę troboje prie seno ąžuolinio stalo.

Palinkėjimai knygos atminčiai, kuklios vaišės ir, žinoma, alksniniu dūmu kvepiančios Rusnės žuvys. Visa tai buvo. Svarbiausia, kad tarp susitikimo dalyvių buvo nuoširdumas, tarpusavio supratimas ir šiluma.

 

Auksė Čėsnienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Rusnės filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai