Moteriškas ketvertas prie marių

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka surengė šeštąjį literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“ konkursą. Kas trejus metus vykstančio konkurso tikslas – skleisti, aktualinti naujausią šilutiškių autorių grožinę ir humanitarinę kūrybą, populiarinti poeto, publicisto, kultūros veikėjo, pirmosios kilnojamosios bibliotekėlės Mažojoje Lietuvoje įkūrėjo Fridricho Bajoraičio vardą, už grožinę kūrybą skiriant jo vardo literatūrinę premiją.

Spalio 11 dieną Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale vyko literatūrinio rudens šventės-konkurso dalyvių kūrybinis susitikimas „Moteriškas ketvertas prie marių“.  Literatūriniame vidudienyje dalyvavo, savo mintimis dalinosi humanitarinių mokslų daktarė, literatūros tyrinėtoja, poetė ir literatūrinio rudens konkurso viena iš Vertinimo komisijos narių Ilona Čiužauskaitė. Savo  pačios karpiniais iliustruotą knygą „Mes karpome, vaidiname, deklamuojame“ pristatė Teresė Leciūtė-Lorenčienė. Knygą  „Būties namai” pristatė kraštietė Birutė Morkevičienė, kuri nuo vaikystės gyveno Kintuose, baigė Kintų pagrindinę mokyklą, vėliau persikraustė į Šilutę. Gerą nuotaiką savo prisiminimais dovanojo ketvirtoji literatūrinio rudens viešnia Stasė Karčiauskienė, pristačiusi rašinių ir piešinių knygą „Pabiros“. Vyko gražūs pašnekesiai apie poeziją, eilių skaitymas. Viešnios savo knygas dovanojo skaitytojams.

Visi kartu pasidžiaugė kintiškės poetės Laimutės Mataitienės kūryba.  Neseniai išleistame almanache-albume „Lietuva – tai aš“ publikuojamos ir šios poetės eilės bei autorės užfiksuoti pamario vaizdai. L. Mataitienė pasidalino su skaitytojais savo eilėmis ir padovanojo almanachą-albumą Kintų bibliotekai. Knygą ji dovanojo ir kintiškiui, garbaus amžiaus emeritui Stanislovui Juozapui  Būdvyčiui, kuris iškart pademonstravo kuo puikiausią atmintį deklamuodamas eiles.

Taip sutapo, kad tą dieną vyko ne tik literatūrinė šventė, bet ir gražus jubiliejus. Pasinaudojus šia proga Kintų bendruomenės pirmininkė Sigita Kasparavičienė pasveikino bibliotekininkę Nijolę Justienę.

Atsidėkodamos už puikią popietę Kintų bibliotekininkės linkėjo kūrybinių įkvėpimų, visokeriopos sėkmės viešnioms ir įteikė kiekvienai simbolinę dovaną – Kintų bitininkų surinkto medaus.

 

Vitalija Vyšniauskienė,

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos

Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai