Skaitymo diena ,,Keliauju po pasakų šalį“

Spalio 12 dieną Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus mokiniai, ikimokyklinukai ir jų mokytojos dalyvavo jau ne vienerius metus vykstančioje  skaitymo dienoje ,,Keliauju po pasakų šalį“, skirtoje skatinti vaikų domėjimąsi knygomis bei lavinti kūrybinius gebėjimus. Renginį organizavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filialo bibliotekininkė kartu su pradinių klasių mokytoja.

Renginys iš pat ryto visose klasėse prasidėjo grabupiškės  Staselės, ketvirtokės  Patricijos ir trečioko Giedriaus mamos skaitomomis ištraukomis iš pačių įdomiausių knygų vaikams. Pasibaigus skaitymams mokiniai kūrė pasakų knygas, jas iliustravo. Jie pasirinko pasakas ,,Raudonkepuraitė“ (2–3 kl.), „Ropė“ (ikimokyklinukų mišri grupė) ir pasaką ,,Pagrandukas“(1–4kl.). Atlikę kūrybinį darbą šias pasakas jie inscenizavo ir parengė teatralizuotą pasirodymą. Vaikai vaidino ir su stalo lėlių teatriuko personažais, kuriuos patys sukūrė skaitydami bibliotekoje.

Subėgę į didžiąją klasę skaitymo dienos dalyviai linksmai nusiteikę dainavo įvairias daineles. Jie prisiminė skaitytas pasakas, dar kartą jas suvaidino vieni kitiems.

Indrės Pavilionytės knygos ,,Didžiosios tvoros paslaptis“, kurią bibliotekininkė išrinko kaip vieną įdomiausių knygų vaikams, pristatymą vainikavo trumpo filmuko peržiūra apie knygos autorę, jos sukurtą knygą bei jos brolį, kuris iliustravo šią nuostabią knygą. Mokytoja Drąsutė Vaitkevičienė trumpai pristatė knygą ir paskatino perskaityti ne tik šią knygą, bet pasirinkti ir kitas įdomias knygas, o vėliau pasidalinti įspūdžiais su draugais, mokytojomis ir bibliotekininke.

Vaikai susikaupę  žiūrėjo filmuką ,,Kaip gimsta knyga“. Mokytoja pristatė savo rankų darbo gamintas užrašų knygutes iš odos ir marmuruoto popieriaus. Susirinkusieji ir patys pabandė sukurti, įrišti savo rankų darbo užrašų knygutes arba pasakų knygas. Išklausę pasakų ir atsakę į kilusius klausimus, vaikai dalijosi mintimis apie šių pasakų herojus bei jų patirtus nuotykius.  Netgi  ikimokyklinukai ir pirmokėliai buvo aktyvūs, nestigo geros nuotaikos ir emocijų. Jie išsinešė ne tik daug įspūdžių, bet ir norą skaityti ne tik patiems, bet ir kartu su visa šeima.

 

Ingrida Petrikauskienė,

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos

 Grabupių filialo bibliotekininkė;

 

Drąsutė Vaitkevičienė

Šilutės Žibų pradinės mokyklos

Grabupių skyriaus mokytoja

Spausdinti
Facebook komentarai