Skautų vytis moksleivius sudomino skautijos veikla

Gruodžio 13 dieną Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos Rusnės progimnazijos skyriaus moksleiviai Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale susitiko su Lietuvos skautijos Pamario tunto skautų vyčiu Žilvinu Čėsna. Jis moksleiviams papasakojo apie pasaulio ir Lietuvos skautijos judėjimą, atskleidė šios organizacijos pagrindinius veiklos organizavimo principus, tikslus ir sąsajas su kitais savanoriškais mūsų šalyje bei pasaulyje veikiančiais visuomeniniais judėjimais. Ž. Čėsna susitikimo dalyviams pademonstravo skautų uniformos elementus, skiriamuosius ženklus, apžvelgė organizacijos simboliką, ceremonijas, nariams keliamus reikalavimus. Skautai savo veikloje vadovaujasi visa sistema priesakų, kurie kyla iš krikščioniškos ir bendražmogiškos moralės normų, ugdo savo narius siekti doros, dvasinės ir fizinės darnos, altruizmo ir pagarbos aplinkiniams bei gamtai.

Moksleiviams skautų vytis paaiškino skautų skilties, tunto sąvokas, informavo apie galimybes įsijungti į šios organizacijos gretas, atsakė į gausius klausimus. Susitikimo dalyviai suprato, kad buvimas skautu neturi nei amžiaus, nei lyties apribojimų. Visi skautai tarpusavyje vadina vieni kitus broliais ir seserimis, aišku, ir elgiasi tarpusavyje broliškai. Juk ne veltui šių metų pasaulio lietuvių skautijos stovykloje Rumšiškėse stovyklavo apie tris tūkstančius skautų iš Lietuvos ir viso pasaulio. Jauniausiam dalyviui buvo keli mėnesiai, o vyriausiam – 85 metai.

Skautas Ž. Čėsna pakvietė rusniškius kurti mokykloje jūrų skautų tuntą. Juk aplink tiek daug vandenų, upių ir upelių. Galbūt iš susitikimo metu išsakytų minčių ir gims Rusnės skautų tuntas.

Susitikimas skirtas Lietuvos skautijos šimtmečiui paminėti.

Algimantas Čėsna,
Šilutės F. Bajoraičio viešosiosbibliotekos

Rusnės filialo bibliotekininkas

Spausdinti
Facebook komentarai