Paroda ,,Karklo kelias“ Pašyšių bibliotekoje

Macikų socialinės globos namai – tai įstaiga, užtikrinanti ilgalaikę (trumpalaikę) socialinę globą suaugusiems asmenims su negalia, dėl kurios jie negali gyventi savarankiškai, naudotis kitomis bendruomenės paslaugomis, kuriems būtina nuolatinė specialistų priežiūra. Čia gyventojams teikiamos ne tik būsto, maitinimo, buitinės, asmens higienos, socialinio darbo, bendravimo ir konsultavimo, sveikatos priežiūros paslaugos, bet vyksta ir darbinių įgūdžių ugdymas. Mokoma siuvimo, mezgimo įgūdžių. Šio centro globotiniai kuria dailės, keramikos, floristikos, odos, medžio dirbinius, mokosi pinti iš vytelių.

Kasmet Macikų socialinės globos namuose veikiančių užimtumo grupių darbai keliauja po Šilutės krašto bibliotekas ir įstaigas. Ne išimtis ir Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filialas, bendradarbiaujantis su šių globos namų užimtumo grupėmis. Jau eilę metų bibliotekoje eksponuojami jų darbai, vyksta edukaciniai užsiėmimai.

Pašyšių bibliotekoje nuo sausio 9 d. eksponuojama Macikų socialinės globos namų užimtumo grupės ,,Vytelė“ darbų paroda ,,Karklo kelias“. Danutės Grikšienės vadovaujami šios grupės nariai savo darbus sukūrė iš natūralių skaldytų vytelių. Visų paveikslų rėmeliai sukurti naudojant techniką, panašią į audimą. Paveiksluose vyrauja augalų motyvai. Paroda bus eksponuojama iki vasario 9 dienos.

 

Danutė Adomavičienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Pašyšių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai