Kūrybiškumo šventė ,,Kalboje visų namai“

Kovo 1-ąją Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale vyko kūrybiškumo šventė „Kalboje visų namai“, dalyvaujant Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus ikimokyklinukams ir pradinukams.

Šventės, skirtos Lietuvių kalbos dienoms, pradžioje dalyviai išgirdo mokytojos Drąsutės Vaitkevičienės pasveikinimą šišioniškių tarme, žiūrėjo mokytojos sukurtas skaidres ,,Lietuvininkų gyvenimas ir papročiai“. Mokiniai buvo supažindinti su Mažosios Lietuvos gyventojų tarme, buitimi ir papročiais. 4 klasės mokinė Gabija Stragauskaitė perskaitė J. Nekrošiaus eilėraštį ,,Pamokos“, kuriuo pakvietė į trumpą, bet įdomią interaktyvią pamoką ,,Kalboje visų namai“ Mokiniai bandė pajusti gimtosios kalbos grožį, jos svarbą mūsų gyvenime. Vyko virtualios žinių varžytuvės ,,Gimtosios kalbos galia“. Dalyviai pasiskirstė komandomis, kurių spalvos: geltona, žalia, raudona. Komandoms susiskirsčius buvo renkami komandų kapitonai, jiems įteikti geltonos, žalios, raudonos spalvos aplankalai su užduotimis. Sukurti ir užrašyti komandų pavadinimai: ,,Tėvynė“, ,,Mergelės panelės“, ,,Gudručiai“. Komandos susikūrė ir savo logotipus. Visi jais pasidžiaugė ir suklijavo ant didelio kartono lapo, pakabinto lentoje. Ant šio lapo buvo užrašytas pamokos pavadinimas ,,Kalboje visų namai“. Atsakius į visus viktorinos klausimus, kol buvo skaičiuojami taškai, įvyko gražių lietuviškų žodžių, užrašytų ant iškirptų Lietuvos trafaretų, skaitymas.

Šventę puošė berželių šakos, simbolizuojančios artėjantį pavasarį, ir meniškai suklijuotos geltonos spalvos dėžutės, primenančios saulės šilumą, pavasario laukimą.

Visi pasidžiaugė savo žiniomis, kurių prireikė įveikiant užduotis. Šventei baigiantis buvo pasveikinti laimėjusios komandos nariai. Dalyvių šypsenos užfiksuotos bendroje nuotraukoje su palinkėjimu saugoti ir branginti mūsų kalbą.

Ingrida Petrikauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai