Kintuose – akcija „Aklas pasimatymas su knyga“ ir bibliotekos jubiliejus

Kasmet balandžio 23–29 dienomis visose šalies bibliotekose vyksta Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šių metų savaitės vienijanti tema buvo „Ateik – sužinok ir išmok“, primenanti apie neišmatuojamas galimybes visiems bibliotekų lankytojams.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialas, prisijungdamas prie šios savaitės, irgi rengė įvairius renginius. Visos bibliotekų savaitės metu vyko akcija „Aklas pasimatymas su KNYGA“, bibliotekų lankytojus kvietusi – ateik, pasiimk supakuotą knygą, perskaityk, rekomenduok ją draugui.

Taip sutampa, kad Kintuose biblioteka pradėjo veikti nuo 1949 m., tad šiais metais minimas gražus jubiliejus. Balandžio 27 d. bibliotekininkės kvietė pakeliauti „Laiko kelionėje per 70 metų“.

Biblioteka – tai pasaulio išmintis. Biblioteka – knygų namai, tačiau joje turi būti gausu ne tik knygų, bet ir skaitytojų. Tikriausiai dažnai susimąstome, kad greitai bėga laikas. Jis yra kaip upės versmė – bėga ir niekada nesustoja. Atsigręži atgal – pamatai, ką padarei, ko nesuspėjai, ar galbūt darytum kitaip… Ir vėl neri į kasdienybės verpetą, ieškodamas prasmingų darbų, džiugių akimirkų, kad vėliau netektų gailėtis, o tik džiaugtis ir dalytis prisiminimais su kitais.

Renginio metu prisiminti bibliotekininkai, dirbę Kintų bibliotekoje. Pasitelkus nuotraukas keliauta laiku iš vieno pastato į kitą ir stebėta, kaip laikui bėgant keitėsi biblioteka. Keitėsi ne tik pastatai, keitėsi žmonės, keitėsi ir pati biblioteka, jos veikla.

Skaityta kraštiečių Birutės Morkevičienės ir Laimutės Mataitienės kūryba. Kintų Vydūno kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Nendra“, vadovaujamas Laimos Bušininkienės, dovanojo nuostabias dainas. Bibliotekos jubiliejaus proga bibliotekininkių atvyko pasveikinti Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Jolita Baltutienė. Sveikinimo žodžius ir gražius palinkėjimus tarė Vydūno kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Asta Neimantienė ir muziejininkė Reda Cirtautienė.

 

Vitalija Vyšniauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai