Moksleiviai susikovė viktorinoje „Gamtos draugai“

Nemuno deltos regioninio parko direkcija bendradarbiaudama su Šilutės r. savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriumi, mūsų rajono moksleiviams suorganizavo viktoriną pavadinimu „Gamtos draugai“. Protų mūšyje susikovė 4 komandos: Pamario pagrindinės mokyklos komanda „Pamariečiai“, M. Jankaus pagrindinės mokyklos komanda „Žemyna“, Ž. Naumiesčio gimnazijos komanda „Žaliakalnis“, bei Pamario pagrindinės mokyklos Rusnės progimnazijos skyriaus komanda „Žolynėlis“.

Viktorina buvo organizuojama 5-9 klasių mokiniams išsirenkant gabiausius bei labiausiai gamta besidominčius moksleivius. Komandas sudarė po 5 dalyvius, kurie varžėsi trijuose turuose – pirmasis buvo susijęs su gamta, antrasis su Saugomomis teritorijomis, trečiąjį turą sudarė dviejų temų klausimai apie Lietuvos vietovardžius bei Žemaitiją. Pastarosios temos nebuvo pasirinktos atsitiktinai – 2019 metai Seimo pritarimu buvo paskelbti atmintinais Žemaitijos bei vietovardžių metais.

Protų mūšis parodė jog šiemet viktorinoje klausimų būta nelengvų – jauniesiems protams teko atsakyti į tokius klausimus kaip „Kurio regioninio parko teritorija yra didžiausia?“, „Kaip vadinamas draustinis kuris yra įkurtas pelkėje?“ ar „Ką reiškia žemaitiškas žodis kūlis?“. Tiesa, klausimai buvo su atsakymų variantais, tad net nežinojus teisingo, buvo galima spėti ir pataikius užsitikrinti sau taškelį. Susumavus rezultatus stipriausia komanda tapo Rusnės mokyklos penketukas iškovojęs pagrindinį prizą – kelionę į vieną iš Lietuvos Saugomų teritorijų. Antros ir trečios vietų prizininkėms atiteko ekskursijos dviračiais Rusnės saloje. Atitinkamai šias vietas pasidalino Pamario pagrindinės mokyklos bei Ž. Naumiesčio gimnazijos komandos. Visas tris prizines vietas skyrė tik vienas taškelis, tad kova vyko įtempta. Kiekvienai komandai taip pat įteikėme po diplomą, saldų prizą, ir kiekvienas moksleivis gavo po knygą – „vadovą po Nemuno deltos regioninį parką“.

Dėkojame visiems dalyviams, bei F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojams prisidėjusiems prie šio smagaus renginio. Tikimės pasimatyti ir kitais metais!
[button color=”#COLOR_CODE” background=”#COLOR_CODE” size=”medium” src=”http://www.nemunodelta.lt/?read=30700″]Plačiau rasite čia[/button]

Spausdinti
Facebook komentarai