Žemaitiški pasikalbėjimai apie kūrybą ir žoleles

Balandžio 25 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vainuto filiale vyko susitikimas su žolininke ir literate Giedre Bružiene. Autorė žemaičių tarme pristatė savo romaną „Ilja. Paliesti dievą“, pasakojo apie žolininkystę. Renginys skirtas Žemaitijos metams paminėti ir 19-ajai Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, kurios vienijanti tema yra „Ateik – sužinok ir išmok“.

G. Bružienės romane „Ilja. Paliesti dievą“ įdomiai ir originaliai supinti tikri faktai apie žolininkystę, ilgaamžiškumo legendas ir romantiška meilė. Knygoje aprašyta graži, paslaptinga studentės Aurelijos ir mįslingo jaunuolio Iljos meilės istorija, kurioje daug optimizmo, kalbos turtingumo ir gyvumo, atskleistas lietuviško kaimo grožis.

Žoleles renkanti moteris – filologė. Jauna Giedrės ir Lino Bružų šeima galėjo įleisti šaknis mieste, tačiau buvo stipri svajonė grįžti į kaimą, kur tėviškėje auga vešlūs augalai ir užburia tekančios Minijos grožis. Jų įkurtas žolelių ūkis reikalauja daug kruopštaus darbo, tačiau džiugu tai, kad jį dirba visa šeima. Giedrė po dienos darbų randa laiko grožinei kūrybai, rašo straipsnius apie žolelių naudą. Ji savo pavyzdžiu rodo, jog ir kaime galima dirbti ne tik fizinį, bet ir intelektualų darbą, čia yra erdvės verslumui, amatams, naujoviškam ūkininkavimui, o po mūsų kojomis – dažnai lieka nepastebimi sveikatos šaltiniai.

Giedrė ir Linas Bružai atsivežė visą krepšį įvairiausių žolelių mišinių. Giedrė nuotaikingai, įterpdama žemaitiškas patarles ir visokiausius posakius, pasakojo apie žoleles, atsivežė ir šiuo metu renkamų augalų pavyzdžių. Lankytojai ragavo žolelių arbatą, vis pateikdami įvairiausių klausimų.

 

Bronė Paldauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vainuto filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai