Edukaciniame užsiėmime Grabupių bibliotekos skaitytojos prisiminė Joninių tradicijas, papročius ir burtus

Birželio 26 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale skaitytojai rinkosi į edukacinį užsiėmimą ,,Suskyniau skynimą, supyniau pynimą“, kurio metu prisimintos šventės tradicijos bei papročiai. Kalbėta apie tai, kaip ir kur ši šventė švenčiama, kada pradėta švęsti.

Rãsos (Rasos šventė, Kupolės, Saulės, Krešės) – senoji lietuvių vasaros saulėgrįžos šventė, vėliau sutapatinta su švento Jono diena ir pavadinta Joninėmis. Edukacinio užsiėmimo dalyvės su didžiuliu malonumu pynė Joninių vainikus, jais džiaugėsi, bendravo, pasidalino savo įspūdžiais apie tai, kaip ši šventė buvo švenčiama jų namuose. Susipažinta su knygomis, kuriose rašoma apie įvairius augalus. Skaitytojams pristatytos knygos minėta tema. Jas įdomu paskaityti, pavartyti, palyginti jose pateikiamą informaciją su skelbiama internete. Edukacinio užsiėmimo dalyviai diskutavo apie šiuos leidinius ir susipažino su naujomis bibliotekos knygomis.

Skaitymas ir bendravimas bibliotekoje skatina ir patiems atrasti užslėptus talentus, kurių kiekvienas turi. Štai ilgametė Grabupių gyventoja Onutė Auškalnienė domisi vaistažolėmis, renka jas, žino jų gydomąsias savybes. Jau tapo tradicija pasidalinti savo žiniomis susitikimuose, kuriuose kalbama apie šventes, tradicijas, augalus, vaistažoles. Ji parodė įvairių augalų, paaiškino, kokius pagrindinius augalus turi turėti visos šeimininkės buityje ir saugantis nuo visų ligų, stiprinant imuninę sistemą, palaikant gerą nuotaiką. Viso susitikimo metu dalyviai ragavo įvairių žolelių nuostabaus skonio arbatą, kurios aromatas pasklido po biblioteką.

Geriant arbatą į diskusiją įsijungė grabupiškė, bibliotekos skaitytoja Zita Malinauskienė, kuri šiame įdomiame šventiniame susibūrime atskleidė savo pomėgį – ji mezganti vaikams batukus. Jais pasidžiaugė visi susirinkusieji, o Z. Malinauskienė pažadėjo surengti mažą parodėlę, pabandyti uždegti kurti ir kitus grabupiškius.

Susitikimo valandėlė prabėgo greitai ir įdomiai. Padėkota O. Auškalnienei ir Z. Malinauskienei, kurios papasakojo apie aktualius dalykus, pamokė, kaip saugoti savo ir savo šeimos sveikatą. Nuspręsta toliau tęsti šiuos skaitytojų susitikimus, dalintis mintimis, talentais, patirtimi, gera nuotaika, žinoma, nepamirštant skaitymo.

 

Ingrida Petrikauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai