Vasaros poilsio stovykla „Draugaukime“

Birželio 10–14 dienomis Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriuje vyko vasaros poilsio stovykla „Draugaukime“. Birželio 10 dieną ikimokyklinukai ir 1–4 klasių mokiniai susirinko Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filialo kiemelyje paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Skambant stovyklautojų himnui dieną jie pradėjo gerai nusiteikę, su šypsenomis veiduose. Kieme vaikai piešė tai, ką veiks vasarą.

Suskambus skambučiui stovyklautojus aplankė Pepė Ilgakojinė, kuri sakė norinti rugsėjo 1-osios šventės. Ji pagalvojo, kad tik dabar laikas eiti į mokyklą, nes visus metus išdykavo, neturėjo laiko pasidomėti, koks dabar metas, o išgirdusi skambutį atbėgo kartu mokytis. Pepei Ilgakojinei sužinojus, kad vaikai stovyklauja, ji nutarė su vaikais papramogauti. Ji mėgsta skaityti, o jos draugas Karlsonas kažkur pasislėpė ir pakvietė vaikus ieškoti draugo viktorinoje ,,Kelionė į pasakų ,knygų, filmų pasaulį“. Viktorina susidėjo iš kelių turų, dalyviams reikėjo įdėmiai galvoti ir surašyti atsakymus į Pepės Ilgakojinės padovanotus ,,Skaitinių dienoraščius“. Mokytojos, kurios buvo komisijoje, susumavo dalyvių atsakymus ir pasveikino tris geriausiai į klausimus atsakiusius vaikus.

Pailsėję, pasidalinę įspūdžiais visi vėl išbėgo į kiemą, kur vyko linksmosios estafetės su balionais. Grįžę į mokyklos salę stovyklautojai energingai užsiėmė edukacine veikla – kūrė emocinius veidelius. Pasportavę, paišdykavę vaikai laukė kitų dienų įspūdžių.

Birželio 11 dieną vyko smagi pažintinė kelionė, kurios metu apsilankyta Klaipėdos jūrų muziejuje ir delfinariume. Vaikams patiko draugiškas važiavimas autobusu iki Klaipėdos, o dar nuostabiau buvo keliantis keltu stebėti kirus ir žuvėdras. Delfinų pasirodymas visus sužavėjo, nustebino jų išradingumas, sąmoningumas, lankstumas. Klaipėdos jūrų muziejuje vaikai stebėjo įvairias žuvytes, įsiamžino fotografijose ir visi nubėgo pasisveikinti su Baltijos jūra bei joje pasimaudyti. Kelionę vainikavo trumpa ekskursija po Klaipėdą.

Trečiąją stovyklos dieną surengtos draugiškos sporto varžybos. Ketvirtąją dieną apsilankyta pas Grabupių kaimo ūkininkus. Stovyklautojai susipažino su gyvulininkystės ūkiu, pasivaišino. Penktoji stovyklos diena, birželio 14-oji, buvo linksmiausia, nes vyko žygis į mišką, kur surengtas stovyklos aptarimas ir uždarymas. Vyko linksmosios estafetės, užkurtas draugystės laužas, buvo dainuojamos dainos. Dalyvius išjudino draugiški žaidimai su Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos Traksėdžių skyriaus mokiniais.

Pasidalinę įspūdžiais  stovyklautojai nuotaikingai pasitiko vasaros atostogas.

 

Ingrida Petrikauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai