Fotografijų parodoje užfiksuotos pasieniečių kasdienybės ir švenčių akimirkos

Liepos 1 dieną Rusnėje, Skirvytės upės pakrantėje, upių pasienio kontrolės punkte, vyko iškilmės, skirtos Pasieniečių dienai. Renginio metu Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale atidaryta paroda „Pasieniečių kasdienybė ir švenčių kaleidoskopas“. Ši paroda yra skirta Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai ir Pasieniečių dienai paminėti. Parodą renginio metu aplankė Saugų vaikų globos namų auklėtiniai.

Paroda ne atsitiktinai skirta Valstybės dienai. Valstybė pirmiausia prasideda nuo saugių sienų. Eksponuojamose fotografijose užfiksuoti sudėtingos pasieniečių tarnybos momentai leidžia parodos lankytojams pažvelgti į jų tarnybą plačiau, pajusti jų kasdienybę, sudėtingus ir gana dramatiškus įvykius, rasti romantikos bei ekstremalių pojūčių.

Ne veltui yra sakoma, kad pasienietis – ne profesija, o gyvenimo būdas. Rimti, susikaupę veidai šventinėje rikiuotėje, plazdančios vėliavos, raportai, žygiavimas, nepakartojamos nuoširdžios emocijos laisvalaikio metu – visa tai yra neatsiejama nuo šios tarnybos. Tai fotografijose užfiksuota natūraliai, be nereikalingo patoso.

Kviečiame atvykti į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filialą ir aplankyti šią fotografijų parodą.

 

 

Algimantas Čėsna,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Rusnės filialo vyresn. bibliotekininkas

Spausdinti
Facebook komentarai