Pirmokai lankėsi Rusnės bibliotekoje

Rugsėjo 13 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale apsilankė Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos Rusnės progimnazijos skyriaus pirmokai, lydimi mokytojos Eglės Januškienės.
Vaikai žvalgėsi į lentynose sudėtas ir jų laukiančias knygeles, nes tiek daug įvairiaspalvių knygelių vienoje vietoje matė pirmą kartą, o kai kas su vyresniais broliukais ar sesutėmis čia jau buvo ne kartą. Bibliotekininkai tarp pirmokėlių matė pažįstamų vaikų, kurie dar pernai buvo svečiuose su darželio auklėtoja. Šiandien jie lankėsi bibliotekoje kaip mokiniai, pilnateisiai bibliotekos lankytojai.
Bibliotekininkai smalsiems pirmokams papasakojo daug įdomių dalykų apie knygeles, parodė didžiausias ir mažiausias, seniausias ir naujausias knygas. Vaikai sužinojo, kokį kelią knygelės nueina nuo rašytojo iki bibliotekos, kaip jos bibliotekoje „gydomos“, kodėl būtina plauti rankas prieš sėdant prie knygos.
Daug dėmesio sulaukė Rusnės bibliotekoje eksponuojama fotografijų paroda „Šilutė. Potvynis. Žmonės“. Vaikai meniškose nuotraukose matė jiems nuo pat kūdikystės matomus vaizdus, atpažino vietas ir žmones.
Laikas prabėgo nepastebimai. Išeidami mokiniai pažadėjo būti aktyviais ir drausmingais knygelių bičiuliais, nuolatos lankytis bibliotekoje, įsigyti Skaitytojo pažymėjimą.

 

 

Algimantas Čėsna,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Rusnės filialo bibliotekininkas

Spausdinti
Facebook komentarai