Balčių gyventojai dalyvavo rudens darbų pabaigtuvių vakaronėje

Sakoma, kad ruduo yra pats turtingiausias iš visų metų laikų, nes jo kišenės prikimštos aukso. Tuo auksu, saulei leidžiantis, apsipila ne tik medžių šakos, namai, gatvės, bet ir visa žemė.
Spalio 12-ąją Balčių kaimo gyventojai pakiliai nusiteikę rinkosi į vakaronę, kurią organizavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Balčių filialo bibliotekininkė ir bendruomenės „Balčiuva“ tarybos nariai. Salė buvo papuošta auksinių klevo lapų puokštėmis, išskaptuotais moliūgais.
Kokia rudens darbų pabaigtuvių šventė be lietuvių pamėgtų cepelinų? Tai vienoje, tai kitoje kaimo virtuvėje moterys skuto bulves, virė cepelinus, kepė bulvių plokštainį, kad būtų kuo pavaišinti vakaronės dalyvius.
„Brangieji, būkite turtingi ne metais, nuveiktais darbais… Dažniau sustokit paklausyti, ką šniokščia vėjas šlamančiais miškais.“ – Tokiais žodžiais prasidėjo vakaronė.
Skambėjo dainos, vyko žaidimai, šokiai, atrakcionai, komandinės varžytuvės. Nugalėtojams buvo įteikti prizai. Visi susižavėję klausėsi  Vainuto gimnazijos moksleivės Sandros Sudeikytės bei Balčių kaimo moterų ansamblio atliekamų dainų.
Tik tokių susibūrimų metu galime pasidžiaugti vieni kitais, nuoširdžiai pabendrauti. Gera  nuotaika vakaronės dalyvius lydėjo visą vakarą.

 

Genė Gofmanienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Balčių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai