Neuroedukacinis užsiėmimas „Akmeninė ir švytinti širdis“

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vainuto filiale gruodžio 12-oios popietę, sutinkant didžiąsias metų šventes, lankytojai susibūrė susikaupti, apmąstyti praeinančius metus, daug dėmesio skiriant meilei sau ir savo artimui, atleidimui, kilnumui, išmintingumui, kantrybei, atsakomybei, pasirinkimams, gyvybei, tyroms mintims, t. y. giliajai ekologijai, kaip žmogiškosios idealybės siekiamybei, apimančiai pozityvų mąstymą, kilniais siekiais grįstą gyvenimo būtį, dvasingumą ir kūrybingumą.

Užsiėmimą vedė licencijuota neuroedukatorė, neuropraktikė, asmenybės ugdymo instituto ,,Rafaelis“ mokinė Daiva Augaitienė. Užsiėmimo metu buvo taikomi Marijos Mendelės-Leliugienės sukurti neuroedukaciniai metodai, kuriais akcentuojama sveika gyvensena, atsakomybė ne tik už poelgius, bet ir mintis, jų tyrumą. Tai yra vertybės, turinčios didžiausią įtaką dvasinei sveikatai, gyvenimo sėkmei, pasitikėjimui savimi, kūrybingumui.

D. Augaitienė aptarė ne tik biologinę širdies funkciją, bet kalbėta apie širdį, kaip sąžinės buveinę. Prisiminta šimtas būdų, kaip galima pagirti kitą žmogų. Užsiėmimo dalyviai piešė savo ,,Akmeninę“ ir ,,Švytinčią“ širdį, klausėsi savo širdies, tiesiog pabuvo tyloje, susikaupime, būsenoje ,,čia ir dabar“. Piešiant širdį buvo taikomas dailės terapijos metodas – laisvasis piešimas. Meno terapija, kaip kūrybos procesas, naudojama įvairaus amžiaus asmenų fizinei, psichinei ir emocinei savijautai gerinti bei stiprinti.

Bronė Paldauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vainuto filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai