Skaitmeninio raštingumo mokymai Grabupių gyventojams

Vasario 3–19 dienomis Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale vyko 18 valandų trukmės skaitmeninio raštingumo pradmenų mokymai, vykdomi pagal programą „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“. Taip siekiama skatinti Lietuvos gyventojus įgyti skaitmeninių žinių, reikalingų efektyviai, saugiai ir atsakingai naudotis internetu, į šias veiklas aktyviai įtraukiant vietos bendruomenes. Mokymus vedė lektorė Danutė Adomavičienė.

Grabupių kaimo gyventojai pareiškė didelį norą dalyvauti šiuose mokymuose. Bibliotekininkė sukvietė visus, norinčius išmokti naudotis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete. Mokymų metu gyventojai susipažino su šių skaitmeninių įrenginių galimybėmis: mokėsi rengti tekstinius dokumentus, saugiai naršyti internete, rasti aktualios informacijos, dalintis informacija bei bendrauti internetu su artimaisiais ir draugais, susipažino su kasdieninėmis e. viešosiomis ir e. laisvalaikio paslaugomis.

Vasario 19 dieną šią programą, organizuojamą pagal projektą „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“, sėkmingai baigė mokymų dalyvių grupė. Jie visi išlaikė testą, gavo pažymėjimus ir buvo pakviesti registruotis į pažengusiųjų skaitmeninio raštingumo mokymus.

Daiva Kaktienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai