Baigėsi skaitymą ir skaitytojus jungusi akcija „Vasara su knyga“

Protų mūšis

Visą vasarą Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo vykdoma Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų iniciatyva – Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Jau penktus metus skaitytojai kviečiami dalyvauti skaitymo skatinimo varžytuvėse, kurios tikslas – skatinti visuomenę domėtis literatūra bei skaitymu. Net 20 000 tūkstančių Skaitymo iššūkio dalyvių šią vasarą pasidovanojo sau skaitymo malonumą – buvo perskaityta daugiau kaip 93 000 knygų! Dalyviai per vasarą turėjo perskaityti 5 skirtingas knygas: apie draugystę, gamtą, eiliuotą, Šiaurės šalių pasirinkto autoriaus knygą bei knygą, kurios pavadinime yra skaičius.

Skaitymo iššūkio dalyviai galėjo pasirinkti, iš kur pasiimti skaityti knygas, jie turėjo galimybę rinktis ir knygos formatą – skaityti elektroninę knygą ar klausyti garsinių knygų. Svarbiausia, kad knyga atitiktų organizatorių pateiktus kriterijus. Visi dalyviai turėjo užsiregistruoti www.vasarasuknyga.lt svetainėje, informaciją apie perskaitytus kūrinius suvesti į programą bei juos įvertinti.

Šiais metais akcijos organizatoriai pasiūlė 3 pagrindinius prizus: planšetinį kompiuterį, kurį laimėjo Rasa Straukaitė iš Jonavos, sėdmaišį, atitekusį Adrijai iš Kalvarijos, bei momentinį fotoaparatą, iškeliavusį į Kauną. Paskelbti ir papildomi leidyklos „Baltos lankos“ knygų laimėtojai. Tarp jų pateko ir F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filialo skaitytoja Viktorija Zurlė. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai dalyviams, įveikusiems skaitymo programoje numatytas užduotis, spalio 25 dieną surengė padėkos vidudienį su interaktyvia viktorina „Vasara su knyga“. Viktorinos turinys buvo susietas su knyga, todėl vaikams reikėjo gerai pasukti galvas ir prisiminti kūrinių pavadinimus, autorius bei personažus. Žaidime dalyvavo 8 komandos, o suskaičiavus balus nugalėtojais tapo komanda „Padaužos“, laimėjusi saldų prizą. Pasibaigus varžytuvėms skaitymo akcijos dalyviams buvo įteiktos simbolinės ir motyvuojančios dovanos – knygos, užrašų knygutės, pieštukai, gertuvės, kiti prizai bei Skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ diplomai. Renginio organizatoriai dalyviams dovanojo knygų skirtukus su vaistažolių sėklų įspaudais, kad visi dalyvavę ir įveikę iššūkį pasėtų sėklą ir užsiaugintų sveikatą stiprinančios arbatos, padedančios siaučiant pasaulinei pandemijai. Vaikai ir svečiai buvo vaišinami saldainiais bei spragintais kukurūzais.

Maloniai nustebino europarlamentaro Bronio Ropės padėjėja Klaudija Jagminaitė, kuri dalyvavo renginyje ir skaitymo akcijos dalyviams įteikė dovanų, vėliau maloniai bendravo su organizatoriais bei savanoriais.

Tam, kad nė vienas svečias neliktų nepastebėtas, renginį vedusi bibliotekininkė Kristina Kelmelienė į žaidimą įtraukė auditoriją bei surengė staigų klausimų lietų. Greičiausiai ir teisingai atsakiusiems dalyviams buvo padovanoti europarlamentaro B. Ropės įsteigti prizai. Aplinką tausojančios gertuvės ir padėkos įteiktos aktyviausiems F. Bajoraičio viešosios bibliotekos skaitytojams ir bičiuliams – Adomui Vilemui ir Jurui Reikertui.

Iki kitų susitikimų!

Kristina Kelmelienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai