Bendra nuotrauka po fotografijos mokymų

Kultūros darbuotojai mokėsi įtaigiai ir kūrybiškai komunikuoti

Kaip patraukliai ir intriguojančiai pristatyti savo įstaigą, jos paslaugas, renginius, sukurti kokybišką vizualinį ir informacinį turinį ar drąsiai jaustis bendraujant su auditorija? Pamario bibliotekininkai ir kiti kultūros darbuotojai į šiuos klausimus atsakymų ieškojo rugsėjo 23–24 dienomis vykusioje kompetencijų ugdymo stovykloje „Kūrybiškas žodis, tekstas, vaizdas“.

Pirmąją dieną profesionali fotografė Dovilė Čižaitė-Jonikė dirbtuvių „Fotografijos subtilybės“ metu padėjo dalyviams tobulinti vizualinės raiškos technikas, mokė kūrybiškai pateikti vizualų turinį. Visi buvo supažindinti su techniniais fotoaparatų parametrais ir jų funkcijomis, pagrindinėmis kompozicijos taisyklėmis, šviesa, fotografo etika, pozavimo menu. O sukurtoje improvizuotoje fotografijos studijoje kiekvienas praktiškai pritaikė įgytas žinias atlikdamas fotografavimo užduotis. Drauge buvo įvertintos ir aptartos padarytos klaidos, pateikiami blogieji ir gerieji fotografijų pavyzdžiai.

Antrąją dieną Klaipėdos regione žinoma komunikacijos ekspertė Laura Sėlenienė mokė, kaip paveikti, sužavėti auditoriją žodžiu ir tekstu. Mokymuose „Viešojo kalbėjimo menas“ dalyviai ugdė asmeninį efektyvumą, gilino retorikos žinias, lavino viešojo kalbėjimo įgūdžius bei jaudulio įveikimo technikas, padedančias drąsiau jaustis prieš auditoriją. Mokytasi įvaldyti įtaigaus kalbėjimo įrankius, panaudoti juos bendraujant su skirtingo tipo auditorijomis. Kūrybinio rašymo dirbtuvių metu dalyviai orientavosi į kūrybinę saviraišką lavindami raštingumo įgūdžius, išbandydami skirtingas rašymo technikas, o įgytas žinias pritaikė kurdami įvairių stilių tekstus.

Mokymai vykdomi įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės finansuotą Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos tęstinį projektą „Kompetencijų ugdymo sesija „Gerosios iniciatyvos – atspirties taškas kultūrinių pokyčių link“.

Jolita Baltutienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
direktoriaus pavaduotoja

Spausdinti
Facebook komentarai