S. Būdvytis deklamuoja eiles.

Laužo šviesoje skambėjo varpo dūžiai

Kintiškiai sausio 12 dieną paminėjo jau 31-ąjį kartą visoje Lietuvoje minimas tragiškų sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną. Kintų Vydūno kultūros centro darbuotojos, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo bibliotekininkė, Kintų pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytoja prie laužo skaitė 14-os žuvusiųjų vardus ir pavardes bei paskutinius jų ištartus žodžius, artimųjų prisiminimus apie juos. Senjoro, ilgaamžio mokytojo Stanislovo Būdvyčio deklamuojamos eilės apie Vilnių padėjo mintimis grįžti į tą vakarą, pajusti visuomenės vienybę, kokia buvo jaučiama tuomet, prieš 31-erius metus, kai Vilniuje susirinko žmonių jūra.

Miestelio seniūnas Antanas Kližentis pakvietė sušilti prie laužo ir tylos minute, skambant Kintų varpinės varpų dūžiams, pagerbti tragiškai žuvusius tą klaikią sausio 13-osios naktį. Žvarbų vakarą Kintų miestelio gyventojai ir svečiai susibūrę prie laužo šildėsi ir vaišinosi arbata bei dalinosi  mintimis apie tai, ką kiekvienam reiškia laisvė, kaip atsimena tą lemtingąją naktį, kokią ji turi reikšmę praėjus 31-eriems metams.

Vitalija Mišinskaitė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Kintų filialo bibliotekininkė

Gausus būrys Kintiškių sausio 13-osios minėjime. Kintiškiai vaišinasi arbata. Knygos apie sausio 13-ąją ir atminties žvakė. Laužo šviesa ir šiluma.

Spausdinti
Facebook komentarai