Mokiniai renkasi eilėraščius. (3)

Poezijos šviesa ir šiluma

Šią savaitę Kintų pagrindinės mokyklos mokiniai, grįžę į mokyklą po žiemos atostogų, suskubo ruoštis kasmetiniam meninio skaitymo konkursui.  O kur kitur ieškoti sau tinkamo eilėraščio, jei ne bibliotekoje? Tad sausio antrąją savaitę Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo bibliotekininkės pažadino ir iš lentynų ištraukė beveik visas, pagal mokinių amžių tinkančias, poezijos knygas. Mokiniai individualiai ir kartu su lietuvių kalbos mokytojomis rinkosi patinkančius eilėraščius. Rytmetiniai poezijos dūzgesiai apėmė visus bibliotekos kampelius.

Poeziją skaityti nėra paprasta, nes reikia tylos, susikaupimo ir ramybės, tad Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo erdvios ir patogios patalpos tam puikiai tiko. Mokiniai išsibarstė po visus bibliotekos kampelius ir paniro į poezijos pasaulį. Jie kartu su mokytojomis aptarė pasirinkto eilėraščio temą, pagrindinę mintį, lyrinį subjektą, pasidomėjo kūrinio autoriumi, jo biografija.

Ne veltui sakoma: ,,Gera pradžia – pusė darbo.“ Tikime, kad mokiniai puikiai pasiruoš meninio skaitymo konkursui ir pripildys savo širdis poezijos gėrio bei šilumos.

Vitalija Mišinskaitė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Kintų filialo bibliotekininkė

Aptariami išsirinkti eilėraščiai.2 Mokiniai renkasi eilėraščius. (2) Mokiniai renkasi eilėraščius. Mokytoja aiškina užduotis. Mokytoja padeda išsirinkti eilėraštį. Skaitomi eilėraščiai.

Spausdinti
Facebook komentarai