Paminėta Tarptautinė baltosios lazdelės diena

Paminėta Tarptautinė baltosios lazdelės diena

Kasmet spalio 15 dieną minima Tarptautinė baltosios lazdelės diena, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į regėjimo negalią turinčių žmonių problemas, informuoti apie regos sutrikimo priežastis ir pagerbti šių žmonių pasiekimus. Baltoji lazdelė – vienas pagrindinių įrankių, kuriuo naudojasi nematantis žmogus. Daugelyje šalių šią dieną organizuojami įvairūs renginiai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas.

Spalio 13 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo bibliotekininkės pakvietė Kintų pagrindinės mokyklos 4 klasės mokinius su jų mokytoja Asta Matėjėviene į edukacinį užsiėmimą „Brailio raštas“.

Brailio raštas – tai iškilių taškų raštas neregiams, skaitomas liečiant pirštų pagalvėlėmis. Jis gali būti spausdintas arba skaitmeninis. Šiandien sakome – laisvė būti tiems, kurie skaito Brailio raštu!

Mokiniai papildė savo žinių bagažą ne tik apie Brailio raštą, jo pritaikymą technologijose, šio rašto atsiradimo istoriją, bet buvo supažindinti  ir su gestų kalbos abėcėle.

Dalyviams pristatyta Leonardo da Vinčio knyga „Sparnuotosios raidės“. Tai pasakos reginčiųjų ir Brailio raštu. Edukacinės veiklos metu vaikai vartė Brailio rašto abėcėlę, šiuo raštu užrašė savo vardus.

Mokytoja vaikams paaiškino, kad reikia saugoti savo brangiausią turtą – regą.

 

Nijolė Justienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Kintų filialo bibliotekininkė

Paminėta Tarptautinė baltosios lazdelės diena Paminėta Tarptautinė baltosios lazdelės diena Paminėta Tarptautinė baltosios lazdelės diena

Spausdinti
Facebook komentarai