Aleksejaus Leonovo

Aleksejaus Leonovo (Ukraina) skulptūrų paroda eksponuojama Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos parodų salėje veikia Aleksejaus Leonovo (Ukraina) skulptūrų paroda „Dvasios keliais“.

Aleksejus Leonovas gimė Ukrainoje 1982 m. Gabus berniukas nuo ankstyvos vaikystės jautė trauką skulptūrai. 1993–1999 m. jis mokėsi Valstybinės T. G. Ševčenkos dailės mokyklos Skulptūros skyriuje. 2005 m. su pagyrimu baigė Nacionalinę meno ir architektūros akademiją. Dar studijų metais pradėjo atkakliai ieškoti gyvenimo tiesos ištakų, buvo kupinas norų suprasti šį pasaulį iš vidaus, pajausti ir suvokti būties esmę. Taip jaunam skulptoriui atsirado susižavėjimas filosofija, mitologija, pasaulio kultūra, religijų istorija. Tolimesnis menininko įgūdžių tobulinimas vyko aukštojoje mokykloje, vadovaujant akademikui V. Z. Borodai.

Aleksejaus Leonovo 2008 m. Aleksejus Leonovas tapo Ukrainos Nacionalinės menininkų bendrijos nariu. Skulptorius pasižymi išskirtiniu kruopštumu, jo kasdienis sunkus darbas tapo neatsiejama kūrybos dalimi. Daugiau kaip 150 asmeninių autoriaus parodų 2005–2019 m. atidaryta įvairiuose Europos miestuose. Jo sukurti paminklai pastatyti 55 pasaulio miestuose.

Aleksejaus Leonovo menas – unikalus ir novatoriškas. Jo kūryboje ieškoma tikrosios žmogaus paskirties ir jo dvasinio formavimosi kelių. Suvokdamas būtį iš pažangių ХХІ amžiaus pozicijų, skulptorius išėjo už nacionalinės mokyklos ribų, jo darbų tematika yra nepaprastai plati ir įvairi. Savo kūryboje jis demonstruoja skirtingų laikotarpių bei tautų žmogaus dvasios raidos istoriją. Skulptoriaus kūrybos pagrindu yra kultūrų, religijų, filosofijos sintezė, ieškant atsakymų į sakralinius klausimus.

Menininkas taip apibūdina savo kūrybos koncepciją: „Vienyti žmones amžinųjų vertybių pagrindu, aukščiausiu žmogaus dvasios siekiu… Grožis yra nesunaikinamas gyvenimo pagrindas visuose pasauliuose. Mano kūryba — tai grožio troškimo išraiška.“

Skulptoriaus kūrinių plastinė kalba suformuota remiantis giliu žmogaus kūno anatomijos dėsnių pažinimu. Menininkas teikia pirmenybę šamotui, kuris suteikia galimybę išgauti įvairius kūrinio bruožus ir priartinti jį prie aliejinės tapybos. Aleksejaus Leonovo skulptūrose dominuoja nušvitimo, maldos, dvasinio atgimimo būsenos, jos kupinos giluminio turinio ir širdies šilumos.

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje eksponuojami 27 autoriaus darbai. Paroda veikia nuo vasario 23 d. iki gegužės 25 d. Kviečiame aplankyti!

 

Parengta pagal Ukrainos humanistinės pedagogikos kultūros ir švietimo asociacijos informaciją.

 

Virginija Degutienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkė

Aleksejaus Leonovo Aleksejaus Leonovo Aleksejaus Leonovo

Spausdinti
Facebook komentarai