Iš lietuviškų pasakų lobyno

Skaitymo rytmetis „Iš lietuviškų pasakų lobyno“

Vasario 23 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filiale vyko rytmetinių garsinių skaitymų valandėlė „Iš lietuviškų pasakų lobyno“, skirta Lietuvių kalbos dienoms.

Traksėdžių ikimokyklinių grupių vaikus į biblioteką atlydėjo ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vaida Sūdžienė ir darželio vedėja Rita Užgalienė. Jie klausėsi Kosto Kubilinksko pasakos „Vilkas uodegą prišalo“. Visiems pasaka labai patiko, nors ir žinoma, bet seniai klausyta. Vaikai pastebėjo gudruolę lapę ir apgautą vilką, domėjosi ir kitais personažais. Gavo daug teigiamų emocijų. Pasakų vaidmuo vaikų ugdyme yra labai svarbus, jos lavina vaikų vaizduotę, suteikia galimybę klausinėti ir sužinoti kažką naujo.

Bibliotekininkė pasiūlė vaikams patiems pažvejoti, kaip senelis žvejojo. Ilgu šiaudeliu reikėjo popierines žuveles pritraukti ir ant savo ežerėlio parnešti. Dalyviai pasidalino į dvi komandas – „Ešerio“ ir „Lydekos“. Vaikai mielai žaidė šį žaidimą, buvo smagu ir savo laimikį suskaičiuoti, kiek žuvyčių prižvejojo.

Klausytasi ir kitų lietuvių liaudies pasakų („Seneliai ir pupelė“, „Sigutė“), žiūrinėjo  ir vartė gražiausias lietuviškas pasakų  knygutes.

Vaikai nuspalvino žuvytes, iš kurių jie žadėjo pasidaryti akvariumą ir papuošti savo grupę. Taigi rytą bibliotekoje ikimokyklinukai praleido prasmingai bei smagiai.

Spausdinti
Facebook komentarai